באליפות העולם בסקי שמתקיימת בקורטינה ד'אמפזו משתתפים יותר מ-600 ספורטאים מ-70 מדינות, שמתחרים על 13 התארים העולמיים שיחולקו בתחרות. לשכת התיירות של איטליה (ENIT) מעניקה חסות לתחרות בארץ המגף שיצאה לדרך ומתקיימת עד 21 בפברואר 2021.

התחרויות של האליפות, במשך שבועיים, מועברות בשידור חי בטלוויזיה למעל 500 מיליון אנשים מכל רחבי העולם. באליפות העולם בסקי ייקחו חלק מעל 6,000 איש כולל אנשי מקצוע, מתנדבים, טכנאים, מאמנים אתלטיים, גולשים ומנהלים. האליפות הגדולה היא חלק מתהליך היציאה של איטליה ממשבר הקורונה, תהליך שיוצא לדרך בימים אלה.   

לשכת התיירות של איטליה מעניקה חסות לאליפות העולם בסקי בקורטינה (צילום באדיבות ENIT)לשכת התיירות של איטליה מעניקה חסות לאליפות העולם בסקי בקורטינה (צילום באדיבות ENIT)

מדובר באחד מהאירועים הבין-לאומיים המרכזיים שלשכת התיירות של איטליה (ENIT) מעניקה לו חסות ומשתתפת בו כדי לקדם את איטליה, את התובנות שלה ממשבר הקורונה וכמובן להציג את הנפלאות של המדינה. לשכת התיירות של איטליה מיתגה כל חלל התצוגה של האירוע: מרכז התקשורת רומרלו, אולם אלכסנדר ובכל אזורי הישיבות.

במהלך התחרות ייחשף פרויקט שביל המולטימדיה העובר דרך מרכז קורטינה, במסגרתו העיירה תיהפך למוזיאון באוויר הפתוח, שבו שישה מיקומים יעניקו חיים לשישה מופעים שונים, בעזרת מיפוי מושקע ומעמיק שיספר למבקרים את ההיסטוריה של אליפות העולם בסקי בגרפיקה, אפקטים ותכנים בלעדיים. בנוסף, במהלך האליפות המשתתפים ייהנו מהופעות של האופרה של ורונה והקרנבל מוונציה והופעות אקרובטיות ואמנותיות. 

שערים נדירים למסי וטרינקאו ב-2:3 על בטיס