בצל התפרצות הקורונה, גם עולם הספורט בין היתר חווה טלטלות גדולות. ספורטאים בכל הענפים וכלל ליגות הספורט בעולם, עצרו פעילות, כמו גם חוגים לילדים ואימונים מקצועיים למבוגרים. בעוד מאמני כושר ומדריכי ספורט מעבירים שיעורים והדרכות מקוונות באמצעות האפליקציות השונות, טרם נמצא פתרון לקיום תחרות ספורט אקטיבי מקצועית בתנאי ההסגר והריחוק החברתי שנכפו על כולנו.

אבל כעת, ליגת Athletic Martial Arts - VIP Home Championships, ליגת הספורט האקטיבי הראשונה בעולם שתתקיים ברשת הביתית ובזירה הווירטואלית, "מאיימת" לשנות את התמונה בנושא הזה. את האליפות יוזמת "Ludus Alliance", חברת מדיה בינ"ל שפיתחה פלטפורמה המבוססת על טכנולוגית ספורט ייחודית, זהו סטראט אפ שהוקם לפני כארבע שנים ע"י צוות של שלושה יזמים: ניר יכין, עמית כינור ואדווה פלד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הנוקאאוט של ג'רבי לקורונה

באליפות ישתתפו 15 לוחמים, אלופים בתחומם בארץ ובעולם ומדליסטים אולימפיים מאומנויות לחימה שונות וביניהם: בין הספורטאים שיתחרו באליפות ניתן למצוא את הג'ודוקאים ירדן ג'רבי, מדליסטית אולימפית ואלופת העולם וישראל לשעבר, נילי בלוק, אלופת העולם באגרוף תאילנדי וקיקבוקס, מיכל זריהן חמישית בעולם בטאקוונדו, יוליה סצ'קוב אלופת עולם בקיקבוקסינג , תומר אלראי, סגן אלוף עולם בג'יו ג'יטסו, שי ברנד, אלוף אירופה חמש פעמים בג'יו ג'יטסו ועוד. 

איך זה הולך להתנהל? כל אחד מהספורטאים קיבל לביתו את קונסולת הפעילות החדשנית ה- Combat Simulator, ובכל אחד משלבי התחרות יתמודד בביצוע תרגילים בטכניקות שונות ע"פ כללים וחוקים שהוגדרו מראש. ה-Combat Simulator שפותח ע"י צוות המהנדסים של לודוס אליינס מאפשר לכל אתלט למדוד פרמטרים שונים של כל חבטה, בעיטה או אגרוף. 

יוליה סצ'קוב בועטת (קרדיט: Ludus Alliance)יוליה סצ'קוב בועטת (קרדיט: Ludus Alliance)

הקונסולה מודדת גם פרמטרים כמו מהירות תגובה וקבלת החלטות נכונה, עוצמה, גובה וסטמינה (כושר עמידה) בטכניקות קרב שונות. התוצאות יעודכנו אונליין בלוח התוצאות והתרגילים ישודרו ויסוקרו בהרחבה בזירה הווירטואלית ברשתות החברתיות של החברה ושל הספורטאים עצמם, שגם יאתגרו  את הקהל בבית ואת היוזרים של ה- Combat Simulator  בביצוע טכניקות ותרגילים שונים מכל הענפים. התחרות תתפרש על פני 4 שבועות כשאירוע הגמר יתקיים בתאריך 7 במאי כשבסופו יוכרז האלוף או האלופה שיביאו גם הרבה כבוד לענף אומנות הלחימה ממנה הגיעו. 

ירדן ג'רבי אמרה על האליפות: "אני מתאמנת כל יום ולומדת את הקונסולה החדשה, אין ספק שזה פתרון מושלם לאימונים ותחרויות בימי הקורונה ובכלל, זו מערכת מעולה לאימונים בבית, בפארק ובכל מקום שאני נמצאת בו בעולם. זה תמיד טוב לספורטאי לקבל נתונים בזמן אמת, דבר שאנו לא מקבלים גם באימונים הרגילים והאפשרות להשתתף בתחרות ספורט אקטיבית ואינטראקטיבית מוסיפה את רכיב התחרות שתמיד מוסיף עניין גם אם אתה ספורטאי חובב. כמובן שאני רוצה לנצח בשבילי ובשביל ענף הג'ודו כולו. כמובן שאני מאחלת גם בהצלחה לכל המתחרים המכובדים באליפות".

נילי בלוק (קרדיט: Ludus Alliance)נילי בלוק (קרדיט: Ludus Alliance)

ניר יכין, מייסד ומנכ"ל החברה, המחזיק בעצמו בחגורה שחורה בטאקוונדו ובקראטה עם ניסיון של עשרות שנים באומנויות לחימה, הוסיף: "העולם סביבנו משתנה כל הזמן. בעולם הישן שהכרנו עד לא מזמן, כמות הצופים היא זו שקובעת את רמת הפופולריות של ענף הספורט. בעולם אליו אנחנו מכוונים,  עוצמת ענף הספורט והפופולאריות שלו תיקבע לא רק על פי מספר האתלטים העוסקים בפועל בספורט אלא על פי מגוון, כמות ואכות התכנים וארועי הספורט שהענף יציע לאתלטים ולאוהדים".