אחרי שהחתימה את טורניקה שנגליה מבאסקוניה ואת ניקולה מילוטינוב מאולימפיאקוס, צסק”א מוסקבה הודיעה היום (ראשון) על שחרורו של הסמול פורוורד, הווארד סנט-רוס, לאחר שמימשה את האופציה לביטול החוזה. 

סנט-רוס הגיע למועדון הפאר הרוסי רק בחודש ינואר האחרון מא.א.ק אתונה היוונית, לאחר שצסק”א שילמה את סעיף השחרור של הסמול פורוורד הקובני בן ה-29, שעמד על חצי מיליון אירו, והחתימה אותו על חוזה עד 2023, כאמור, עם אפשרות יציאה אותה הרוסים החליטו כעת לממש. 

נשיא צסק”א מוסקבה, אנדריי ואטוטין, התייחס להחלטה לשחרר את סנט-רוס: “זו החלטה עסקית בלבד, ניסינו למצוא תמיכה כלכלית על מנת לשמור על הווארד, שהוכיח בזמן הקצר שלו בצסק”א שהוא שחקן נהדר וחבר מצוין לקבוצה. לצערנו, בעקבות הקיצוצים בתקציב ובעיות כלכליות שנגרמו בעקבות מגפת הקורונה, אין לנו מקום לתמרון וכרגע, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לבזבז כספים מיותרים. אנחנו נותנים לסנט-רוס ללכת בחרטה והוקרת תודה על העזרה בעונה החולפת”.

בתוך כך, בתקשורת הספרדית מדווחים כי הגארד בן ה-27, פייריה הנרי, אקס הפועל אילת, הפך לשחקן חופשי לאחר שדחה את הצעת אלופת ספרד באסקוניה לחידוש חוזה לשנתיים נוספות תמורת 2 מיליון דולר. 

פייריה הנרי במדי הפועל אילת (עמרי שטיין)פייריה הנרי במדי הפועל אילת (עמרי שטיין)