איזה סיום מטורף היה לנו הבוקר (רביעי) למשחק מספר 2 בסדרת גמר המערב. בתום 48 הדקות, ואחרי סיום הפכפך, הטבעה של דיאנדרה אייטון על הבאזר נתנה לסאנס ניצחון 103:104 ויתרון 0:2 בסדרה. היה זה ניצחון תשיעי ברצף של הקבוצה מאריזונה, שהפכה מול הלייקרס פיגור 2:1 לניצחון 2:4 בסדרה, המשיכה עם סוויפ על דנבר וכעת הוסיפה שני ניצחונות על הקליפרס, אותם היא גם השיגה ללא כריס פול.

המשחק היה צמוד לכל אורכו כשהסאנס הובילו במשך רוב הדקות, ובשום שלב אף אחת מהקבוצות לא הגיעה ליתרון דו-ספרתי. הרבע הראשון הסתיים ביתרון 3 נקודות לפיניקס, המחצית הסתיימה ביתרון נקודה בלבד למארחת. ברבע השלישי המארחת הגיעה ליתרון השיא שלה במשחק – 9 נקודות, אבל הוא הסתיים ביתרון 4 נקודות בלבד לקבוצה של מונטי וויליאמס. ואז הגיעו 12 הדקות האחרונות.

לאורך כל הרבע האחרון, עד דקה לסיום, היתרון של הסאנס נע בין 3 נקודות ל-7. דקה וחצי לסיום קמרון פיין העלה את פיניקס ל-95:100 וזה היה נראה מעולה מבחינת המערכת, אבל אז סל של לוק קנארד וארבע נקודות רצופות של פול ג’ורג’ נתנו לקליפרס יתרון ראשון מאז תחילת הרבע השלישי, 100:101. 

דיאנדרה אייטון (רויטרס)דיאנדרה אייטון (רויטרס)

דווין בוקר הגיב עם סל מהיר, פול ג’ורג’ קלע סל מהיר משלו בצד השני והשלים 6 נקודות בדקה האחרונה של המשחק והסאנס יצאו להתקפה אחרונה כשהם בפיגור 103:102, במטרה להשיג ניצחון. אבל איבוד כדור לא אחראי ביציאה להתקפה נתנה את הכדור לקליפרס כדי לסגור את המשחק. הכדור נשלח לידיו של פול ג’ורג’ שהיה לוהט באותם רגעים ונשלח מהר לקו, אלא שהוא החטיא פעמיים כשעל השעון 8 שניות לסיום.

פיניקס יצאה (שוב) להתקפה אחרונה, דווקא ברידג’ס לקח את הזריקה האחרונה מהפינה והחטיא שלשה, אבל למזלם של הסאנס למרות שהיה נראה שהכדור יצא החוצה מידו של אייטון, היה זה איביצה זובאץ’ שנגע בכדור ופיניקס קיבלה את הכדור לחוץ, עם 8 עשיריות השנייה לסיום. ואז מסירה גדולה של ג’יי קראודר להטבעה של דיאנדרה אייטון, עם הבאזר, נתנה לסאנס את הניצחון. השופטים עוד החזירו את השעון אחורה ונתנו לקליפרס 0.7 עשיריות, אבל האורחת לא הצליחה לייצר זריקה בזמן והסאנס חגגו ניצחון ענק.

אייטון מטביע את הקליפרס (רויטרס)אייטון מטביע את הקליפרס (רויטרס)

אייטון סיים את המשחק עם 24 נקודות ו-14 ריבאונדים, ובעיקר עם סל ניצחון ענק. קמרון פיין, מחליפו של כריס פול בעמדת הרכז, היה נהדר והוביל את קלעי הסאנס עם 29 נקודות, ואילו דווין בוקר, אחרי משחק השיא במשחק הראשון בסדרה, הסתפק הפעם ב-20 נקודות באחוזים רעים מהשדה (5 מ-16).

קמרון פיין חוגג (רויטרס)קמרון פיין חוגג (רויטרס)

את הקליפרס הוביל פול ג’ורג’ עם 26 נקודות, כאמור – כולל 6 נקודות בדקה האחרונה אבל גם אותן שתי החטאות עונשין קריטיות בשניות הסיום. רג’י ג’קסון תרם 19 נקודות ואיביצה זובאץ’ 14 נקודות ו-11 ריבאונדים למפסידה.