זהו, סדרת גמר המזרח המותחת בין מילווקי לטורונטו הגיעה הלילה (בין שבת לראשון) לסיומה כשהקנדים הצליחו לסגור את הסיפור בביתם במשחק מספר 6, ולקבוע 2:4 אחרי 94:100 דרמטי, שעזר להם להעפיל לראשונה בהיסטוריה לגמר פלייאוף ה-NBA, שם תחכה לה האלופה גולדן סטייט.

השמחה הגדולה בעיר הקנדית לא ידעה גבולות עם הבאזר האחרון והקהל של הקבוצה הצעירה (שהוקמה בשנת 1995) סוף סוף חגג את השגת הכרטיס הנכסף לגמר של הליגה הטובה בעולם. מן העבר השני, הקבוצה שסיימה את העונה עם המאזן הטוב בליגה, תחזור הביתה עם אכזבה גדולה וללא משחק מספר 7.

תחילת המשחק דווקא לא שידרה אופטימיות עבור המארחת שנקלעה לפיגור 18:31 בתום הרבע הראשון, אך למזלה הצליחה למזער נזקים עד הירידה להפסקה ולצמק ל-50:43. ברבע השלישי שתי הקבוצות נותרו צמודות, אך הראפטורס הצליחו לנגוס בעוד שתי נקודות מההפרש של האורחת עם הכניסה לרבע המכריע.

טורונטו עלתה בטירוף לרבע הרביעי וב-6 הדקות הראשונות שלו רשמה ריצת 3:16 כדי ליטול את ההובלה ולהכניס את הקהל המקומי לטירוף מוחלט. מכאן והלאה המשחק הפך להיות קרב קשוח של הגנות כש-29.6 שניות לסיום מילווקי עוד הצליחה לצמק ל-97:94, אך לא יותר קרוב מכך.

בסיום, טורונטו חגגה לראשונה בהיסטוריה שלה זכייה בגמר המזרח והיא תמשיך לקרב על התואר מול גולדן סטייט שיתרון הביתיות יהיה בידיה. מי שאחראי יותר מכולם על הכרטיס לגמר הפלייאוף בליגה הטובה בעולם הוא ללא ספק קוואי לנארד, שרשם עוד ערב ענק בסדרה הזו עם 27 נקודות, 17 כדורים חוזרים ו-7 אסיסטים, כשפסקאל סיאקאם הוסיף עוד 18 משלו. בצד המפסיד, יאנסי אנטטוקומפו, שצפוי לקטוף את תואר ה-MVP, נפרד מהעונה הזו עם 21 נקודות ו-11 ריבאונדים.