לא רק פיניקס ניצחה בגדול הלילה. אולי אפילו יותר מהסאנס, מי שיצאה כמנצחת הגדולה של הלילה (בין שלישי לרביעי) היא דטרויט, שזכתה בלוטרי של דראפט 2021 ותבחר ראשונה בעוד כחודש.

הפיסטונט, שסיימו את העונה עם המאזן הגרוע במזרח והשני הכי גרוע בליגה, יבחרו – אם לא יקרה משהו מאוד בלתי צפוי – את קייד קאנינגהאם, הסנסצייה מאוקלהומה סיטי, שנחשב קונצנזוס לבחירה ראשונה בדראפט.

קאנינגהם, יליד טקסס, סומן כבר בתיכונים כאחת ההבטחות הגדולות בכדורסל האמריקאי וזכה בתואר שחקן השנה בתיכונים ב-2020, כששיחק במונטהורדה שבפלורידה. בקולג’ים הוא בחר לשחק עבור אוניברסיטת אוקלהומה סטייט, ובשנתו הראשונה קלע 20.1 נקודות, הוריד 6.2 ריבאונדים וחילק 3.5 אסיסטים וזכה באין ספור תארים אישיים של שחקן העונה ושחקן השנה הראשונה של העונה ב-NCAA.

לפי אדריאן ווז’נרובסקי מ-ESPN, קאנינגהאם מתכוון לבקר רק בדטרויט לפני הדראפט, מתוך הנחה שאין ספק שהפיסטונס יבחרו בו. כנראה שהוא צודק.

יוסטון, שסיימה עם המאזן הגרוע בליגה, תסתפק בבחירה השנייה ואחריה יבחרו קליבלנד, טורונטו ואורלנדו, שקיבלה גם את בחירה מספר 8 (בעקבות טרייד עם שיקגו). אוקלהומה סיטי תבחר שישית וגולדן סטייט תבחר שביעית בעקבות טרייד עם מינסוטה, ותקבל גם את הבחירה מספר 14. סקרמנטו תבחר תשיעית ואחריה עד מקום 13 יהיו אלה ניו אורלינס, שארלוט, סן אנטוניו ואינדיאנה.