אמנם הפתעת ענק זו לא, אבל הפסד של ארצות הברית זה משהו שלא קורה בכל יום וגם לא בכל שנה. הסגל השלישי של נבחרת הפסים והכוכבים תחת גרג פופביץ’ נכנע הערב (רביעי) למופע אדיר של צרפת בראשות רודי גובר, הסנטר מיוטה, שחגג מתחת לסלים עם דאבל-דאבל מפלצתי של 21 נקודות ו-16 ריבאונדים בדרך ל-79:89 בלתי נשכח.

החבורה המלהיבה של וינסנט קולה תפגוש ביום שישי את ארגנטינה בחצי הגמר ובצרפת כבר חולמים לעשות היסטוריה עם דאבל – זכייה בכדורסל אחרי החגיגה הגדולה במונדיאל הכדורגל. בצרפת חגגו את ההישג הנפלא של נבחרתם וכינו את השחקנים “הגיבורים שלנו עשו זאת”, כשאחרי הניצחון הכותרת ב”sports” הייתה “הראש בעננים”.

המצטיין גובר אמר: “זה היה ניצחון ענק, יש לנו בצרפת קבוצה מוכשרת מאוד. ידענו שזה יהיה קשה, ובהחלט זה היה. הם לא נתנו לנו כלום בקלות, אך ידענו להתמודד עם תוכנית המשחק שלהם. עכשיו אנחנו כבר עם הפנים לארגנטינה, צריך לרדת לקרקע ולהתכונן למשחק הבא”.

באטום ופורנייה (FIBA) (מערכת ONE)באטום ופורנייה (FIBA) (מערכת ONE)

מאידך, בארצות הברית התקשו לקבל את ההפסד הכואב. אמנם זה לא הסגל הטוב ביותר ורחוק מכך, אך שם ממש לא האמינו שהנבחרת תודח בשלב כה מוקדם של הטורניר ובאופן הזוי ומפתיע שתי הפייבוריטיות הגדולות, ארה”ב וסרביה, ייפגשו ראש בראש לקרב לא על מדליה, רק על משחקי הדירוג.

אגב, החבורה מיבשת אמריקה חלמה לעשות היסטוריה ואת מה שאף נבחרת לא עשתה – 3 זכיות רצופות, אך היא כשלה בענק וספגה הפסד רשמי אחרי לא פחות מ-13 שנה. דונובן מיטשל מנקודות האור בארה”ב אמר: “כבר קשה לי לשמוע ששואלים על מי שלא היה כאן. הם לא רצו לבוא וזה הכול. היו כאן 11 חבר’ה שבאו לתת הכול”.