ההדחה של ויסלה קראקוב אמש (שלישי) אחרי 6:5 בפנדלים לרוך חורוזוב בחצי גמר הגביע הפולני סיימה עונה הפכפכה אך בעיקר מאכזבת מבחינת האלופה הפולנית שתאבד גם את התואר שלה, גם את המקום באירופה וגם, על פי המסתמן, את רוב שחקניה כולל הישראלים – דודו ביטון ומאור מליקסון.

ויסלה למדה השנה מה ששער אחד קטן יכול לעשות כשאילטון הברזילאי של אפואל ניקוסיה הדיח אותה בדקה ה-86 בשלב הפלייאוף של ליגת האלופות ומנע ממנה הכנסה של כ-10 מיליון יורו עליה בנו במועדון.

משלא הגיעה ההכנסה, וגם אחרי שהקבוצה הגיעה לשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית, המועדון נכנס לגירעון מסוים שכרגע משתק את הקבוצה שכבר החליפה העונה שלושה מאמנים וכן יו"ר ותעשה מתיחת פנים בקיץ הקרוב.

חלוץ הקבוצה, דודו ביטון, שמושאל משרלרואה הבלגית (על סף עליית ליגה, אך עם בעיות כלכליות) הצליח להעלות את המניות שלו בצורה גדולה בחלק הראשון של העונה אך בכל זאת תג המחיר של 1.6 מיליון יורו לא ישולם על ידי הקבוצה והוא יחזור אוטומטית לבלגיה כאשר גם הבעלים האיראני של שרלרואה, עבאס באיאט, כבר סיפר: "יש לנו הצעות על דודו והוא כנראה יימכר".

דודו ביטון מחמיץ את הפנדל.  (האתר הרשמי)
דודו ביטון מחמיץ את הפנדל (האתר הרשמי)
 

מאור מליקסון הוא אחד מהשחקנים עליו מבוססת תוכנית ההבראה של המועדון מהגירעון כשההכנסה הצפויה ממכירה שלו היא דבר אשר בונים עליו קברניטי הקבוצה. בכל מקרה צפוי קיץ ארוך בנושא הקשר כאשר גם השמות המוזכרים כרגע (סלטיק לדוגמא), הם שלב ראשון.

מליקסון חוגג מול רוך. (האתר הרשמי)
מליקסון חוגג מול רוך. יעזור לייצב את הקופה של הקבוצה (האתר הרשמי)