סוף שבוע מעניין עבר על ויסלה קראקוב ושחקניה הישראלים עם החלפת מאמן, ניצחון ליגה חשוב על לכיה גדנסק (0:2), פציעה למאור מליקסון ושער ליגה עשירי לדודו ביטון אחרי שהחלוץ לא הבקיע בליגה מאז סוף אוקטובר.

מליקסון נפגע במהלך הדקות הראשונות אחרי שהרים את הרגל והרגיש ישר מתיחה בשריר הירך האחורי מה שגרם לו לרדת מהמגרש כשקבוצתו מובילה 0:1 בדקה ה-13. הקשר יעבור בדיקות השבוע שיקבעו את חומרת המתיחה אך בקבוצה כבר אמרו שמצפים שהוא יהיה כשיר למשחק הבא.

המאמן החדש, מיכאל פרוביראז, הגיע לקבוצה ויזם מהפכת 4-4-2 כשדודו ביטון שיחק לצידו של צבטאן גנקוב, דבר שקרה בעבר רק במצבי חירום. הישראלי גמל לו עם שער מהנקודה הלבנה ושבר בצורת ליגה ארוכה.

המחסור בשערים בוויסלה הגיע לא מעט מהסיבה שהחלוץ הודח מהרכב עם מינויו של קזימיש מוסקאל כמאמן. עיתונאי פולני ניסה להסביר ל-ONE את הסיבה להעדפתו של הבולגרי, למרות הנתונים שביטון הראה השנה: "במועדון אמרו שזה מקצועי, אבל מסביב לקבוצה יודעים שזה לא. המשחק מול סטנדרד ליאז' היה חשוב, ויסלה הייתה חייבת לכבוש – את מי תעדיף? שחקן שהבקיע השנה 14 גולים או אחד שכבש 3? זה ברור וקל להבנה מה קרה כאן".

כשנשאל לסיבה השיב: "זה פשוט מאוד. ביטון הוא מושאל ו-ויסלה לא צפויה לשלם עליו 1.6 מיליון יורו כדי לקנות אותו משרלרואה. הם היו חייבים להריץ את גנקוב. המערך של ויסלה מבוסס על חלוץ אחד ודודו נפגע מזה וממדיניות של ההנהלה, אין אחד שיאמין שזה מקצועי בלבד".

ביטון עצמו הגיב: "לא דיברתי על הנושא יותר מדי. התאמנתי וחיכיתי להזדמנות להוכיח שמגיע לי. התאכזבתי שלא שיחקתי נגד ליאז' בהרכב". על המשחק עצמו ומהעבר למערך של שני חלוצים סיפר בתקשורת הפולנית: "בשבילי זה הפיתרון הכי טוב, שאני וגנקוב משחקים ביחד. זה היה יום חשוב לקבוצה ולמאמן החדש".