המירוץ של סלטיק נגד ההיסטוריה, הנקודות והסיכוים ימשיך היום (שבת) ב-16:00 כשהירוקים-לבנים עם קשרם הישראלי, בירם כיאל, יארחו את היברניאן בסלטיק פארק למפגש שני בתוך ארבעה ימים בין הקבוצות אחרי ה-1:4 למחזיקת הגביע במהלך השבוע.

המשחק יועבר בשידור חי בערוץ ONE, ערוץ 50 וכן בערוץ ONEHD בערוץ 514 ב-HOT.

על פי כל הנתונים זו אחת הפתיחות הגרועות ביותר של סלטיק בהיסטוריה של הליגה הסקוטית, באותה נשימה זו גם אחת הפתיחות הטובות ביותר בהיסטוריה של ריינג'רס ומה המחיר? הפרש של 10 נקודות בין שתי יריבות האולד פירם אחרי 12 משחקים מצד הכחולים ו-11 מצד החניכים של ניל לנון.

למרות כל אלו יש רוח חדשה בסלטיק בעקבות ה-1:1 בליגה האירופית מול ראן והניצחונות האחרונים של הקבוצה, בגביע ובליגה כשהאחרון שבהם 1:4 על חשבון אותה היברניאן.

חלוץ הקבוצה, אנתוני סטוקס, דיבר ברוח הזו בדיוק: "אני מרגיש שאנחנו מתחילים להתאפס על עצמנו לאחרונה" אמר לקראת המשך ניסיון קיזוז הפער. "אנחנו כולנו ביחד ומאחורי המאמן שהיה תחת לחץ עצום בשבועות האחרונים. הוא הביא הרבה מאיתנו לכאן ובמידה מסוימת אנחנו צריכים להחזיר לו".

כיאל וסטוקס: &qout;לנון הביא את רובנו לכאן ואנחנו צריכים לגמול לו&qout; (GettyImages)
כיאל וסטוקס: "לנון הביא את רובנו לכאן ואנחנו צריכים לגמול לו" (GettyImages)
 
האירי הוסיף: "בראש שלי אני רואה שהפער עומד על שבע נקודות כי מבחינתי ננצח את המשחק החסר שלנו. אנחנו צריכים להכנס לפורמה של ניצחונות ואחרי זה לחזור ולהסתכל על הטבלה".

ב-13:00, ריינג'רס יוצאת לאברדין
עוד לפני זה, גם כן בשידור ישיר בערוץ ONE, תתארח היריבה העירונית של סלטיק, ריינג'רס, אצל אברדין ב-13:00 באצטדיון הפיטודרי המכובד.

הכחולים של אלי מקויסט עדיין ללא הפסד העונה ומגיעים אחרי ניצחון מכובד על הארטס כשמבחינתם המטרה תהיה להתקדם להפרש של 13 עוד טרם משחקה של סלטיק וכל זאת עדיין בלי לדבר על מאת'רוול שבמקום השני.

דייויס על כך שהקבוצה ספגה 4 שערים: &qout;ההגנה אצלנו מתחילה מהחלוצים&qout; (רויטרס)
דייויס על כך שהקבוצה ספגה 4 שערים: "ההגנה אצלנו מתחילה מהחלוצים" (רויטרס)
 
הקפטן המחליף, בהעדרו של דיוויד וויר, סטיבן דייויס דיבר לפני המפגש: "היינו מרוצים מאוד מאיך שהתחילה העונה. גם כשלא היינו במיטבנו הצלחנו לייצר את הניצחונות. אנחנו צריכים לצאת לדרך ניצחונות חדשה אחרי שגברנו על הארטס".

הקשר המצוין סיכם בתגובה לכך שהקבוצה קיבלה השנה רק ארבעה שערים: "אנחנו מגנים כיחידה, מחלוצים ועד ההגנה. כששומרים על רשת נקיה יש לך הרבה יותר הזדמנויות לנצח משחק. זה מאמץ כולל של כל הקבוצה".