אחרי חודש קשה במיוחד, יובנטוס סוף סוף חזרה לחייך, כשגברה הערב (רביעי) 1:2 על נאפולי במשחק השלמה מהמחזור השלישי בסרייה א’. האלופה שאפה אופטימיות מחזרתו של פאולו דיבאלה, ששב למגרשים אחרי פציעה של שלושה חודשים ומצא את הרשת ארבע דקות לאחר שעלה כמחליף עם ביצוע נפלא. 

“כששחקן כמו פאולו דיבאלה פצוע לתקופה כ”כ ארוכה ולא משחק, זו בעיה עבור כל קבוצה” אמר בסיום פירלו על ‘התכשיט’ הארגנטינאי, "האם הוא יישאר? יש לו חוזה לעוד עונה, נצטרך לחכות ולראות. גם שאר השחקנים עשו עבודה מצוינת. כשיש לנו את הרוח, וכשכל שחקן מחפה על השחקן שלצידו, זו התוצאה וזה בדיוק מה שהיה חסר לנו במשחקים האחרונים”.

שחקני יובנטוס בטירוף עם פאולו דיבאלה (רויטרס)שחקני יובנטוס בטירוף עם פאולו דיבאלה (רויטרס)

“אני חושב שיותר מדי פעמים העונה לא הוצאנו מעצמנו מספיק מול קבוצות שפחות טובות מאיתנו. ניסינו לפתור בעיות במהלכים אישיים ולא כקבוצה. למדנו שאנחנו כבר לא יכולים לעשות את זה, כי הקבוצות בסרייה א’ מאוד מאורגנות. הלחץ? ידעתי שזהו תפקידו של המאמן עוד לפני שהתחלתי בתפקיד, אז זה לא שלא הייתי מוכן לכך. העובדה שהיו חסרים לנו שחקנים שנדבקו בקורונה לפני המשחק (לאונרדו בונוצ’י ופדריקו ברנרדסקי), אבל אנחנו בסיטואציה הזאת כל העונה”.

עוד הוסיף פירלו: “עשיתי הרבה טעויות, אבל הייתי חוזר שוב על כל אחת ואחת מהן. זו העונה הראשונה שלי, אני צריך את הניסיון הזה כדי להיות טוב יותר בעתיד. זו עונה מורכבת לא רק מבחינתי, אלא גם לעוד הרבה מאמנים אחרים. כולם עושים טעויות, כולל אני, אבל אני יכול ללמוד מאותן טעויות. המטרה שלנו היא לסיים בטופ 4, כי יהיה קשה מאוד לטפס לפסגה, ההפסד לבנוונטו הוציא אותנו ממרוץ האליפות. נשארו עוד 10 משחקים ואני מקווה שננצח ונתכונן לגמר הגביע”.

שחקני יובנטוס וכריסטיאנו רונאלדו חוגגים (רויטרס)שחקני יובנטוס וכריסטיאנו רונאלדו חוגגים (רויטרס)

לאוטרו: “השתפרתי תחת קונטה מנטלית וטקטית” 

משהו באמת לא צפוי צריך לקרות כדי שאינטר לא תהיה אלופה. הנראזורי עשו צעד נוסף לעבר התואר כשגברו 1:2 על ססואולו בזכות שערים של רומלו לוקאקו ולאוטרו מרטינס, שאמר בסיום: “זה היה משחק מאוד חשוב עבורנו כדי להתבסס עוד יותר במקום הראשון בטבלה. אנחנו צריכים לחשוב על הווה. אנחנו נמצאים במקום הזה בגלל שאנחנו עובדים כ”כ קשה מדי שבוע. אנחנו שמחים להיות במקום הראשון, אבל צריכים להמשיך ככה”.

עוד הוסיף החלוץ, שהעלה את מאזנו ל-15 שערים העונה: “זה חלום עבורו לשחק כאן, במועדון כ”כ גדול. אני תמיד מנסה להשתפר ואני יודע שאני הופך לחזק יותר. יש לי את הזכות לשחק לצד שחקנים כאלה ועם הצוות המקצועי הזה, אז אני חייב להחזיר על המגרש. השתפרתי תחת קונטה, גם מנטלית וגם טקטית. אני מודה לו ולחברי לקבוצה”.

לאוטרו מרטינס חוגג (רויטרס)לאוטרו מרטינס חוגג (רויטרס)

“הדבר הגדול בחלוצים שלנו זה שהם עושים גם את העבודה המלוכלכת” אמר בסיום אנטוניו קונטה, שכבר מריח סקודטו רביעי אך לא מוכן להודות שהמאבק כבר הוכרע, “יש עדיין עוד משחקים וכל ניצחון שווה שש נקודות. אנחנו רוצים לעשות משהו גדול עבור המועדון שלא זכה באליפות 11 שנים. יהיה נהדר להיות אלה שיקטעו את רצף תשע האליפויות של יובנטוס. יהיה מותח מעכשיו, זה ברגליים שלנו”.

אנטוניו קונטה. כבר מריח אליפות (רויטרס)אנטוניו קונטה. כבר מריח אליפות (רויטרס)