הדרבי המילאנזי ידוע לאורך ההיסטוריה במזג החם שלו. המשחק שמפגיש בין אינטר למילאן הביא עמו שורה של אירועים מסביב, מלחמות אוהדים, כדורגל אגרסיבי ותשוקה כיאה לדרבי מהעתיקים והמתוקשרים בענף. אם המפגש מלא היצרים צריך היה חומר בערה נוסף, הרי שהוא הגיע לאחרונה בדמות העימות החריף בין שני הענקים – זלאטן איברהימוביץ’ ורומלו לוקאקו.

הריב בין שני הכוכבים של כל קבוצה בגביע האיטלקי הפך את הדרבי היום (ראשון, 16:00) למסקרן עוד יותר והציב אותם כפנים של שני צידי העיר, אולם עבורם זה היה רק עוד פרק בהיסטוריה של היריבות שהתחילה עוד כששיחקו יחדיו באנגליה ונמשכה ברשתות החברתיות. המשחק, כמו כל משחקי הליגה האיטלקית, ישודר בערוץ ONE2 למנויי yes ,HOT סלקום TV ופרטנר TV.

איך הצליחו לעצבן שחקני מילאן את זלאטן

על פניו, זלאטן ולוקאקו קורצו מהחומר שצריך להצעיד יריבות גדולה. שני שחקנים גדולים, מכונות שערים שמשנות משחקים ברגע וכאלה שהקהל יכול להתחבר אליהם בקלות. אולם, אם מתייחסים לעבר של שני החלוצים ולשורת המועדונים הארוכה שהם עברו בדרך, ספק אם הם אלו שצריכים להיות “הסמל” של הקרב הגדול ביותר באיטליה. עבור האוהדים זה אולי לא משנה, כי בשורה התחתונה היריבות האישית בין השניים משמשת כדלק שמחמם את האווירה אפילו יותר.

התערבות ביונייטד וקרב ציוצים

בעונת 2017/18 שיחקו זלאטן ולוקאקו במנצ’סטר יונייטד אך חברות גדולה לא שררה בין השניים, שכיאה למעמדם מלאים באגו ולכך נוספה העובדה שהתחרו על אותה משבצת בהתקפה האדומה. במרוצת השנים סיפק השבדי על רגע אחד באימון: “הייתה לי וללוקאקו התערבות, אמרתי לו ‘אני אתן לך 50 פאונד בכל פעם שהנגיעה הראשונה שלך בכדור תהיה טובה. הוא שאל מה יקבל בתמורה אם כולן יהיו טובות ועניתי ‘כלום, אתה פשוט תהפוך לשחקן טוב יותר’. הוא מעולם לא הסכים להתערב איתי, כנראה פחד”.

לעומת זאת, לוקאקו הגיב אחרת בראיון שהעניק ב-2019 ובו דווקא שיבח את השבדי על שיתוף הפעולה ביונייטד: “כל מה שלמדתי מזלאטן היה מדהים, לראות אותו עובד עזר לי להשתפר. ראיתי איך הוא נלחם על מקומו ורוצה להשתפר, הוא בחור שיכול לגרום לך ליהנות ויש לו אישיות נהדרת בחדר ההלבשה. הוא היה מספר לי סיפורים שלו מאינטר, ברצלונה וגם מאייאקס. הוא איש מצחיק”.

זלאטן ולוקאקו מהימים במנצ'סטר יונייטד (רויטרס)זלאטן ולוקאקו מהימים במנצ'סטר יונייטד (רויטרס)

אפשר לומר שהסממן הראשון למאבק של זלאטן ולוקאקו החל עוד ברשתות החברתיות. בפברואר 2020, חודש לאחר הגעתו של איברהימוביץ’ למילאן, אינטר ניצחה 2:4 בדרבי משוגע ובו לוקאקו כבש פעמיים. לאחר המשחק הבלגי צייץ: “יש מלך חדש לעיר”. השבדי צפה וחיכה לרגע המתאים להגיב. 8 חודשים חלפו, זלאטן סייע למילאן לנצח בדרבי ועקץ בחזרה: “למילאנו מעולם לא היה מלך, היה לה אלוהים”.

דו קרב במשקל כבד

אם ביונייטד זה נגמר בהתערבות משעשעת וברשתות החברתיות בקריצות מצחיקות, הרי שהקרב בין לוקאקו לזלאטן בחודש שעבר חצה את הגבולות. במהלך הדרבי בין מילאן לאינטר בגביע, התפתח עימות שלא רואים בכל יום. שני החלוצים פתחו בעימות מילולי חריף כאשר אנשי הצוות והשחקנים נאלצו להפריד בין הצדדים על מנת שלא יגיעו לעימות פיזי אלים. איברהימוביץ’ קילל על פי מצלמות הטלוויזיה את חלוץ הנראזורי, ואמר לו בין היתר “חרא”, “לך תז*** את אמא שלך”, “חמור” ועוד, כשבהמשך וללא קשר לתקרית השבדי גם הורחק.

ביום שאחרי העימות החיצים נורו לעברו של זלאטן, כשעל פי הדיווחים אמר ללוקאקו: “לך תעשה את טקסי הוודו שלך במקום אחר”, אמירה שמטרתה לעקוץ טקס מסורתי ודרום אפריקאי שאימו של החלוץ הבלגי עושה. האימרה הזו הציתה את האש וגררה עימות שלולא אנשי הקבוצות על כר הדשא, יכל להסתיים גם אחרת. אמנם זלאטן הצהיר כי: ““אין מקום לגזענות, כולנו אותו הדבר”, אך ההתאחדות האיטלקית בחרה לחקור את המקרה ובסופו של דבר לא הופעלו סנקציות כנגד כוכב מילאן.

העניין הגזעני ועונש ההרחקה למשחק אחד שספגו כל אחד מהשחקנים אמנם נשארו מאחור, אך הריב המתוקשר עדיין חם ונושם. בימים שלפני הדרבי צץ גרפיטי מסתורי בסמוך לאצטדיון הסן סירו, ובו ציור של השניים במהלך העימות עם הכיתוב: “פנים מול פנים, לב אל לב”.

קרב על פסגה

אל הדם החם בין לוקאקו לזלאטן תוסיפו את העובדה שהדרבי יביא עמו מפגש בין אינטר הראשונה למילאן השנייה כשרק נקודה מפרידה בין השתיים והרי לכם דרבי מילאנזי שלא נראה כמותו שנים. גם בסטטיסטיקה ישנה יריבות אצל הכוכבים, שנאבקים על מלכות הכיבושים בסרייה א’.

לוקאקו ניצב כעת בראש הטבלה ביחד עם כריסטיאנו רונאלדו, כאשר הבקיע 16 שערים והוסיף ארבעה בישולים ב-21 הופעות. זלאטן שחווה פציעה שיחק הרבה פחות משחקים (12) אך נמצא חזק במאבק עם 14 גולים ובישול. בעוד זמן קצר יגיע פרק נוסף ביריבות הארוכה בין חלוצי מילאן ואינטר, כשהפעם העימות הפיזי צריך לפנות מקום להתעלות על כר הדשא. מי יחגוג בסיום?