עשרה ימים בלבד לפתיחת העונה בליגה האיטלקית, ונראה שהקורונה מסרבת לעזוב את הסרייה א’. היום (חמישי) דווח באיטליה כי נשיא נאפולי אאורליו דה לורנטיס אובחן כחיובי לנגיף הקורונה, כאשר לאחרונה הוא שהה בפגישה עם נציגי קבוצות נוספים מהליגה ועשה זאת כשהוא ללא מסיכה, דבר שעלול לגרום לשרשרת הדבקה.

אם הדיווח יתברר כנכון, הרי שלא מן הנמנע שזה ייצור אפקט דומינו שיצריך את כל אחד מנשיאי הקבוצות להיכנס לבידוד. הייתה זו הפגישה הראשונה של נציגי הקבוצות בסרייה א’ מזה מספר חודשים, בעקבות תנאי הבידוד שחלו על איטליה בתקופה האחרונה. דווקא כששחררו מעט את החבל, קרתה התקרית החמורה הזו מצידו של דה לורנטיס, וחבל.

בהמשך התבררו פרטים נוספים על המקרה כאשר בלה-רפובליקה פורסם גודל המחדל האישי מצידו של נשיא נאפולי: מסתבר שהוא סבל מסימפטומים כמה ימים ועשה בדיקה לזיהוי נגיף הקורונה שלשום, אך הגיע לפגישה אף על פי שהוא עוד מחכה לתוצאות כדי לגלות האם חלה בקורונה או לא. לנוכחים בפגישה טען שהוא לא מרגיש טוב כי “אכל צדפים מקולקלים”. באיטליה קיים כעס רב עליו.

לה ליגה חוזרת! מי תזכה באליפות ומי תאכזב

נאפולי של דה לורנטיס היא מחזיקת הגביע האיטלקי, זאת לאחר שגברה על יובנטוס בגמר.  בסרייה א’ הקבוצה אכזבה בעונה החולפת וסיימה רק במקום השביעי בליגה עם 62 נקודות, 21 פחות מהאלופה. הקבוצה של גאטוסו הגיעה עד לשמינית גמר הצ’מפיונס, שם הודחה מול ברצלונה.