שלב הגומלין של שמינית גמר הליגה האירופית סוף-סוף יצא לדרכו היום (רביעי), באיחור של ארבעה חודשים וחצי בעקבות פגרת הקורונה, עם שני משחקים מסקרנים. שחטאר דונייצק האוקראינית, עם מנור סולומון (שרשם 13 דקות כמחליף וכבש), ניצחה 0:3 את וולפסבורג הגרמנית ועלתה לשמונה האחרונות, כאשר במקביל קופנהאגן גברה 0:3 על בשאקשהיר והבטיחה גם היא את הכרטיס לשלב הבא.

שחטאר דונייצק – וולפסבורג 0:3 (1:5 בסיכום)

היתרון הנוח והמשמעותי בו החזיקו האוקראינים עזר להם לשחק בראש שקט לאורך מרבית ההתמודדות, ולמרות כמה איומים מסוכנים של הגרמנים, הקבוצה של סולומון עשתה את העבודה ונמצאת בשמונה האחרונות. הישראלי חיכה לדקה ה-77 עד שנכנס כמחליף, אבל דווקא כשנראה היה שהמשחק ילך ל-0:0 משמים, הוא סייע לקבוצתו להגביר הילוך בדרך לניצחון משכנע.  

עוד לפני מבול השערים בתוספת הזמן, האירועים הבולטים בהתמודדות היו פנדל שבוטל לאורחת בזכות ה-VAR, וכרטיסים אדומים שראו דאביט חוטצ’לבה וג’ון ברוקס בהפרש של שתי דקות זה מזה. כשסולומון נכנס, הוא עשה פעולה גדולה שסידרה את הראשון בדקה ה-89 לג’וניור מוראס, ולאחר מכן הרשית בעצמו בדקה ה-91. מוראס עצמו סגר עניין עם השלישי של קבוצתו תוך ארבע דקות.  

מנור סולומון חוגג (האתר הרשמי של שחטאר דונייצק)מנור סולומון חוגג (האתר הרשמי של שחטאר דונייצק)
ג'וניור מוראלס חוגג עם מנור סולומון (רויטרס)ג'וניור מוראלס חוגג עם מנור סולומון (רויטרס)

דקה 68, שחטאר נותרה בעשרה שחקנים: השופט הצביע על הנקודה הלבנה אחרי הכשלה של דאביט חוטצ’לבה, ו-וולפסבורג קיבלה תחילה פנדל, אבל המגע היה מחוץ לרחבה וה-VAR הפך את ההחלטה. עם זאת, שחקן ההגנה של האוקראינים ראה כרטיס אדום ישיר.

מרקוס אנטוניו על הדשא (רויטרס)מרקוס אנטוניו על הדשא (רויטרס)

דקה 70, וולפסבורג נותרה בעשרה שחקנים: ג’ון ברוקס בעט בצורה בלתי ספורטיבית במוראס וראה את הצהוב השני מהשופט, המשחק התאזן מבחינה מספרית דקות ספורות אחרי שגם קוצ’ולאבה משחטאר הורחק.  

ג'ון ברוקס מורחק (רויטרס)ג'ון ברוקס מורחק (רויטרס)

דקה 77, מנור סולומון עלה לשחק: הישראלי נכנס למגרש במקומו של מרלוס. 

טייסון במאבק על הכדור עם מרסל טיסראנד (רויטרס)טייסון במאבק על הכדור עם מרסל טיסראנד (רויטרס)

דקה 89, שחטאר דונייצק עלתה ל-0:1: פעולה פשוט אדירה של מנור סולומון באגף הימני, בה הצליח לשמור על הכדור ולהעביר מסירה נוחה לדודו. לאחרון היה הרבה זמן בגלל השחקנים שמשך אליו הישראלי, והוא העביר רוחב מושלם לג’וניור מוראס, שבעט פנימה מתוך הרחבה. 

ג'וניור מוראס חוגג עם מנור סולומון (רויטרס)ג'וניור מוראס חוגג עם מנור סולומון (רויטרס)

דקה 91, שחטאר דונייצק עלתה ל-0:2: מנור סולומון חברים וחברות. הישראלי קיבל מסירה טובה מייבן קונומפליאנקה אחרי מתפרצת, ובסיומת טובה ברגל ימין לפינה הרחוקה כבש את השני של קבוצתו. איזה ביצוע נפלא. 

שחקני שחטאר חוגגים עם מנור סולומון (רויטרס)שחקני שחטאר חוגגים עם מנור סולומון (רויטרס)

דקה 93, שחטאר דונייצק עלתה ל-0:3: האוקראינים עוד לא הספיקו לחגוג עם מנור, ומוראס השתחרר, עבר את השוער באחד על אחד וגלגל את השלישי לרשת. חגיגה של המארחת. 

שחקני שחטאר דונייצק חוגגים (רויטרס)שחקני שחטאר דונייצק חוגגים (רויטרס)

פ.צ קופנהאגן - איסטנבול בשאקשהיר 0:3 (1:3 לדנים בסיכום)

היתרון המינימלי של אלופת טורקיה הטרייה, שזכתה באליפות מדינתה לראשונה בתולדותיה לפני כשבועיים וחצי, לא החזיק בבירת דנמרק. המארחת הגיעה נחושה יותר אחרי שנכנעה ליריבתה במרץ, והצליחה לרשום את הישג השיא שלה בזירה האירופית עם ניצחון ביתי משכנע, שהושג בזכות צמד אישי של ג’ונאס ווינד – את הראשון כבש אחרי 4 דקות בנגיחה, ולאחר מכן הכפיל בפנדל בדקה ה-52. ראסמוס ג’נסן קבע את תוצאת המשחק עם שער נהדר בדקה ה-62. 

דקה 4, קופנהאגן עלתה ל-0:1: חילרמו וארלה קיבל מסירה טובה באגף הימני, השתלט על הכדור היטב והרים אותו בצורה חדה לכיוון הרחבה. ג’ונאס ווינד הדני הסתנן בין כולם ונגח את היתרון פנימה מאזור תיבת החמש. 

דקה 52, קופנהאגן עלתה ל-0:2: מחמט טופאל נגע בכדור בידו ברחבה והמארחת זכתה לכדור עונשין מ-11 מטרים, ווינד ניגש אל הנקודה הלבנה והשלים צמד עם בעיטה חזקה לפינה הימנית, כאשר קבוצתו השלימה מהפך אחרי הפסד 0:1 במשחק הראשון. 

דקה 62, קופנהאגן עלתה ל-0:3: חגיגה דנית. ראסמוס ג’נסן קיבל כדור קצת אחרי קו מחצית המגרש והחל דהירה מהירה לכיוון הרחבה. קצת לפני שהגיע לקו ה-16 שיגר בעיטה שטוחה לפינה הימנית והכניע את השוער.