בלם הפועל תל אביב, מריו פצ'אלקה, המריא לסלובקיה כדי לעבור טיפולים אצל רופא שכבר טיפל בו בעבר, אך לא המתין לאישור הסופי מהנהלת האדומים שבאופן כללי לא התנגדה לנסיעה שלו.

עו"ד אפרים ברק, היועץ המשפטי של מועדון הפועל ת"א הוציא הודעה למריו פצ'אלקה ובה נאמר כי: "החלטתו לעזוב את הארץ ללא אישור מהווה הפרעה חמורה של החוזה ועליו להתייצב תוך 48 שעות במועדון. אם יבחר שלא לעשות כן, המועדון יראה בו אחראי על הנזקים שגרם למועדון. יש לציין כי רופא המועדון הד"ר משה לוינקוף טיפל בו ביסודיות ועל פי מיטב ידיעתנו לא הוחסר ממנו כלום".

רק לפני כשבוע צוטט פצ'אלקה באומרו: "הייתי שמח אם היו מאפשרים לי לנסוע לקבל טיפול מרופאים שמכירים את הפציעה שעברתי בעבר, אבל אקבל כל פיתרון שיוצע. החזרה שלי מהפציעות הייתה יותר קלה עבורי אם הייתי נמצא באווירה ביתית", אבל אתמול העביר הבלם מסרים להפועל כי הוא סובל מכאבים ולא מתכוון להמתין עד שיאשרו לו את הנסיעה ויזמינו לו כרטיס טיסה.

הבלם הסלובקי המריא למולדתו ולא הודיע לאף אחד, כאשר משעות הבוקר ניסו בהפועל להשיגו ולא הצליחו. עם זאת, פצ'אלקה פצוע וממילא לא יכול לשחק ולהתאמן בשבועות הקרובים, כאשר גם בהפועל לא התרגשו ואמרו: "זה לא תקין, אבל הוא גם ככה פצוע ולא יכול להתאמן או לשחק. נטפל בזה כשנדבר איתו".

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אדל: הפועל טובה יותר ממה שחושבים

לבלם צפויה להיערך וועדת משמעת עם שובו לישראל כאשר הוא ככל הנראה יספוג קנס כספי על כך שלא המתין לאישור לפני שיצא מהארץ ולא הודיע לאף אחד.

הבעלים, אלי טביב, שוחח עם השחקנים, וזאת בעקבות מרמור בקרב חלקם על כך שטרם קיבלו מענקים על העליה לשלב הבתים של הליגה האירופית. כזכור, לשחקנים הזכאים למענק לפי חוזיהם הובטח כי הכסף ייכנס עד ה-15 בחודש, היום, אולם הם עדיין לא קיבלו אותו.

"שמעתי שאתם מדברים על כך שהמענקים לא נכנסו", אמר טביב לשחקנים והוסיף: “הכסף הזה עדיין לא נכנס מאחר ויש עדיין בלאגן עם הניירת בעקבות העברת הבעלים, אבל כולכם תקבלו את מה שמגיע לכם. אתם מחזיקים בחוזים הכי גדולים בליגה ומקבלים משכורות בזמן, אני מצפה מכם שתמשיכו לשחק כרגיל".

דורון אוסידון ואלי טביב. הבעלים דרבן את השחקנים (שי לוי)
דורון אוסידון ואלי טביב. הבעלים דרבן את השחקנים (שי לוי)
 

"אתם הכי טובים בארץ ואני מצפה שתהיו במקום הראשון כל הזמן", הבהיר הבעלים לשחקנים שלו וסיכם את דבריו כשאמר: “קחו דוגמא מוואליד באדיר. הוא לקח תארים ושיחק באירופה ולמרות זאת עדיין רוצה לשחק ולהצליח. כך אני רוצה לראות גם אתכם, שתמיד תשאפו ליותר".