למרות עונה מזעזעת, ברגע האחרון, בשיניים, ורדר ברמן נשארה בבונדסליגה. הקבוצה של פלוריאן קופלדט, שסיימה את העונה במקום ה-16 בבונדסליגה, סיימה ב-2:2 דרמטי בחוץ מול  היידנהיים הצנועה מהמקום השלישי בליגה השנייה במשחק הגומלין של הפלייאוף על המקום בליגה הבכירה ואחרי ה-0:0 במשחק הראשון, שערי החוץ הספיקו לה כדי לשרוד.

ברמן הייתה חלשה מאוד העונה והגיעה למחזור האחרון כשהיא מתחת לקו האדום, אך רמסה את קלן 1:6 כדי לעלות למקום ה-16 ממנו מגיעים למבחנים. אחרי 180 דקות במשחקי המבחן היא יצאה עם ידה על העליונה ונמנעה מירידת ליגה ראשונה מזה 39 שנים.

את השער הראשון לזכות ברמן כבש דווקא נורמן טוירקאוף, קשרה בן ה-33 של היידנהיים שמשחק 5 שנים בקבוצה, כבר בדקה השלישית, כשניסה להרחיק כדור שהגיע לרחבה אבל שלח אותו לתוך שערה של קבוצתו. בדקה ה-85 הצליחה היידנהיים להשוות עם כשטוביאס מור שלח טיל מ-25 מטרים למשקוף, משם הכדור חזר היישר לרגל של טים קליינדינסט ומשם פנימה.

פלוריאן קופלדט חוגג (רויטרס)פלוריאן קופלדט חוגג (רויטרס)

בתוך תוספת הזמן לודוויג אוגוסטינסון, שקיבל מסירה נהדרת מהמחליף פין ברטלס שהותיר אותו מול שער חשוף, כבש את השער שהעלה את ברמן ל-1:2 ולמעשה הבטיח את ההישארות. היידנהיים עוד איזנה בפנדל 6 דקות בתוך תוספת הזמן מרגליו של קליינדינסט שהשלים צמד, אבל זה היה מעט מדי ומאוחר מדי וברמן, הקבוצה עם רצף השנים הרביעי הכי ארוך בבונדסליגה (אחרי באיירן מינכן, בורוסיה דורטמונד ובאייר לברקוזן) שרדה, למרות הכל.

אוגוסטינסון חוגג אחרי השער שהבטיח הישארות (רויטרס)אוגוסטינסון חוגג אחרי השער שהבטיח הישארות (רויטרס)