באיירן מינכן זכתה באליפות גרמניה שביעית ברציפות הערב (שבת) כאשר הביסה בגדול את איינטרכט פרנקפורט 1:5. הזכייה בתואר מרגשת, בעיקר משום שהבווארים נפרדו משלושה שחקנים שעוזבים את הקבוצה, פרנק ריברי, אריאן רובן וראפיניה.

מי שהיה נרגש במיוחד בסיום, היה מאמן באיירן מינכן, ניקו קובאץ’ שסיפר לאחר הזכייה בתואר הנכסף על העידוד שקיבל מהאוהדים שקראו בשמו: “הם נגעו בי בגלל שאני בן אדם, מודה לקהל”.

ניקו קובאץ' (רויטרס)ניקו קובאץ' (רויטרס)

השמועות על עזיבה למרות הזכייה בתואר האליפות: “אני משוכנע שאני אשאר בתפקיד בבאיירן, ולגבי הדיווחים, אני קיבלתי מידע אחר ממקור ראשון”.

שחקני באיירן מינכן חוגגים עם צלחת האליפות (רויטרס)שחקני באיירן מינכן חוגגים עם צלחת האליפות (רויטרס)

הצרפתי וההולנדי שעוזבים, חגגו תואר נוסף, כבשו את שני השערים האחרונים בהתמודדות ונפרדו בדמעות מהמועדון בו שיחקו שנים רבות. בבאיירן, הצהירו על פרנק ריברי כשחקן הכי מצליח בהיסטוריה של הבונדסליגה.

גם בפיפ”א לא יכלו שלא לפרגן לפרנק ריברי ואריאן רובן ואף טענו כי זה לא יכל להיגמר בצורה טובה יותר עבורם תוך כדי שהם מברכים את באיירן מינכן על הזכייה השביעית ברציפות בתואר.

פרנק ריברי עצמו התייחס לפרידה לאחר המשחק ואמר: “כולם הגיעו, הילדים שלי, ההורים שלי, אשתי, בני דודים שלי, כל המשפחה. זה היה רגע מיוחד וקשה, אבל הדבר החשוב ביותר הוא שאנחנו אלופים. אלה היו הרגעים האחרונים שלי באליאנץ ארנה, עם החברים שלי ועם הקבוצה שלי. לא הייתי פה שנתיים או שלוש, אלא 12 שנים. אלה החיים, זה הכדורגל, חייבים להמשיך ולהתקדם. בסופו של דבר הגיע הזמן, חייבים לקבל את זה. היו לי פה הרבה רגעים יפים, אבל העונה הטובה ביותר שלי הייתה ב-2013, מה שעשינו היה משוגע, אי אפשר לשכוח את זה”. 

פרנק ריברי חוגג (רויטרס)פרנק ריברי חוגג (רויטרס)

אריאן רובן, שנפרד גם הוא מהאליאנץ ארנה, הוסיף: “זה היה משוגע, כולנו הולכים לחגוג את הזכייה באליפות הזאת ונקווה שתהיה לנו מסיבה נוספת בשבוע הבא אחרי גמר הגביע. העתיד שלי? אני לא פוסל כלום, אבל באיירן מינכן תמיד תהיה חלק ממני”.

אריאן רובן חוגג (רויטרס)אריאן רובן חוגג (רויטרס)

בצד המאוכזב, המאמן לוסיאן פאברה סיכם את העונה של דורטמונד ואת המשחק האחרון עצמו: “אני חושב שבמחצית השנייה היינו טובים והגיע לנו הניצחון. כמובן שאני מאוכזב, עם 76 נקודות לא זכינו בתואר, אבל אני יכול להיות מאוד מרוצה מהעונה”.