חלון ההעברות של ינואר בכדורגל העולמי אמנם טרם הסתיים והפתעות רבות עוד צפויות לקראת ההמשך, אך מסתמן כי העסקה המשתלמת ביותר בחלון תהיה דווקא של בורוסיה דורטמונד, שממשיכה להתמוגג מילד הפלא הנורבגי ארלינג בראוט הולאנד, שכבש אמש (שישי) צמד כמחליף ב-1:5 על קלן והעלה את מאזנו במדי השוורצגלבן ללא פחות מחמישה שערים.

החלוץ בן ה-19, שהצטרף לדורטמונד מרד בול זלצבורג האוסטרית תמורת 20 מיליון אירו, שכזכור כבש כבר במשחק הבכורה שלו שלושער כמחליף ב-3:5 על אוגסבורג, עלה פעם נוספת מהספסל והעלה את מאזנו לחמישה שערים בשני משחקיו הראשונים בגרמניה, השחקן הראשון בהיסטוריה של הבונדסליגה שרושם את ציון הדרך המרשים.

אגב, את כל חמשת השערים שלו כבש הולאנד ב-59 דקות בלבד בהן שיחק עד כה. לצורך השוואה, בעוד הנורבגי לוהט בגרמניה עם חמישה שערים ב-59 דקות, ממוצע של שער ב-11.8 דקות, מנצ’סטר יונייטד, שחפצה בשירותיו של הולאנד, כבשה עד כה ב-2020 ארבעה שערי ליגה בלבד בארבעה משחקים, 360 דקות, ממוצע של שער ב-90 דקות, לא כולל תוספות זמן.

מאמנו של הולאנד, לוסיאן פאברה, סיכם את המשחק ואמר: “אני מרוצה מאוד, היינו יכולים להבקיע אפילו יותר והגענו להרבה הזדמנויות טובות, זה ניצחון שהרווחנו ואנחנו ראויים לו מאוד. ארלינג בראוט הולאנד הבקיע שני שערים חשובים מאוד, ה-1:4 כבר הבטיח את הניצחון ואז הוא קינח גם עם החמישי, הוא בלתי ניתן לעצירה ועושה עבודה יוצאת מן הכלל, תודה רבה לו על זה”.

שחקן הכנף יוליאן בראנדט החמיא גם הוא לחברו החדש לקבוצה ואמר: “זאת בדיוק הסיבה שדורטמונד החתימה את הולאנד, העובדה שהוא עדיין כל כך צעיר הופכת את הכל להרבה יותר מדהים. הוא מהיר בצורה קיצונית ויודע בדיוק איך להשתמש נכון בגוף שלו, הוא פשוט נשק אדיר מבחינתנו”.