רכש גדול לריאל מדריד. דויד אלאבה הצטרף ללבנים באופן רשמי בהעברה חופשית, אחרי שסיים את חוזהו בבאיירן מינכן. האוסטרי שיהיה בקרוב בן 29 חתם על חוזה לחמש שנים בבירת ספרד, עד 2026, כאשר כבר בחודש אפריל היה לו הסכם עם הבלאנקוס על כך שהוא יצטרף בסיום 2020/21. השחקן ירוויח 12 מיליון אירו נטו לעונה.

האוסטרי המצוין החל את הקריירה שלו באוסטריה וינה, ושם עבר לקבוצה עד גיל 19 של באיירן מינכן. אחרי עונת השאלה בהופנהיים, הוא שב לאדומים מגרמניה ב-2011 ולא הסתכל לאחור, כשהיה בורג משמעותי בכל הצלחותיה של האימפריה מבוואריה בעשור האחרון. השחקן יוצג במדריד מיד עם סיום היורו.

אלאבה שיחק רוב הזמן כמגן שמאלי, אבל בשנים האחרונות עשה הסבה לעמדת הבלם, שם הפגין יציבות וסייע לקבוצתו. השחקן זכה בלא פחות מעשר אליפויות, שישה גביעים, פעמיים בליגת האלופות, פעמיים בסופר קאפ האירופי, פעמיים באליפות העולם לקבוצות וחמש פעמים בסופר קאפ הגרמני. כעת, האוסטרי ניצב בפני אתגר חדש ומעניין בקריירה, כשרבים כבר מגדירים אותו כ”יורש” של סרחיו ראמוס.

אלאבה צייץ אחרי החתימה: “אני עוזב מועדון מיוחד עבור מועדון מיוחד אחר. אני שמח מאוד וזה כבוד עבורי להצטרף לריאל מדריד. אחרי כל כך הרבה שנים במינכן אני ניצב בפני אתגר חדש ואתן את הטוב ביותר שלי כדי שהמועדון הזה ימשיך בהיסטוריה המיוחדת שלו”.

דויד אלאבה (רויטרס)דויד אלאבה (רויטרס)
עתיד ורוד. ריאל עד גיל 12 מנצחת את קאדיס