גם בגרמניה ובצרפת שיחקו הערב (ראשון) כדורגל ובמרכז העניינים התוצאות העיקריות – בתום משחק סוער, ליון, שהגיעה עם רצף ניצחונות נאה במיוחד, נכנעה הפעם 2:1 לניס ובבונדסליגה הייתה זו קלן מתחתית הטבלה שרשמה 0:4 מהדהד ומרשים על פרייבורג.

נתחיל בצרפת שם החבורה של רודי גארסיה נעצרה אחרי שבעה ניצחונות רצופים בכל המסגרות ולא הצליחה להתקרב לרביעייה המובילה. קספר דולברג כבש צמד גדול למארחת, קרל טוקו אקמבי צימק עבור המפסידה. פרננדו מארקל ואדם אונאס הורחקו בשני הצדדים בתום משחק חם ובסיומו ניס טיפסה עד למקום השמיני. בנוסף, מץ רשמה 1:3 על סנט אטיין, אופה אנגואטה כבש צמד גדול, חאביבו דיאלו הוסיף ורומן המומה צימק דקה לתום המשחק.

במשחק נוסף שנערך בצרפת, בורדו נפרדה ב-0:0 ביתי ממארסיי, במה שמנע מהאורחת לצמק את הפער מפאריס סן ז’רמן המוליכה ל-10 נקודות ולא פחות חשוב – להגדיל את ההפרש מראן השלישית שעומד כעת על 3 נקודות. מנגד, הקבוצה של פאולו סוזה נותרה במרכז הטבלה כשהיא עשירית.

כעת לגרמניה, שם במשחק המוקדם קיבלנו חגיגה של קלן מהתחתית שעם רביעייה גדולה עלתה למקום ה-14 עם 23 נקודות והתרחקה מהקו האדום. סבסטיאן בורנאו, ג'ון קורדובה, קינגסלי אהיזובואה ואיסמעיל ג'קובס התכבדו בשערים של המנצחת, כשמנגד פרייבורג לא הצליחה לעשות צעד נוסף למקום שמוביל לאירופה. לקינוח הגיע המשחק המשוגע של היום – וולפסבורג השיגה 2:4 בחוץ על פאדרבורן.

בן זולינסקי (22) כבש למפסידה ראשון, רובין קנוש (27) איזן וגריט הולטמן הורחק בדקה ה-35. דניאל גינצ'ק חגג עם צמד בחצי השני, מקסמיליאן ארנולד הוסיף את הרביעי, כשקודם לכן סבסטיאן ואסילידיס רק צימק עבור פאדרבורן, שנותרה עמוק במקום האחרון עם 15 נקודות בלבד.