תדמיינו שהייתם יכולים להציץ לרגע בעתיד – מכונת זמן של רגע בה תוכלו לגלות דברים שיקרו בעוד 10 שנים. הטכנולוגיה ההולכת ומתקדמת אולי תצליח לפתח דבר שכזה אי שם בעתיד, אבל בינתיים ללא היכולת הזו כל שנותר זה לנחש. אזהרה: יש שיאמרו כי הניחוש הבא הוא הברור מאליו, אבל קיליאן אמבפה – הוא יהיה שחקן העשור הבא.

במהלך עשור וחצי ראינו כולנו את כריסטיאנו רונאלדו וליאו מסי מככבים. האחרון זכה בתואר שחקן העשור הנוכחי כשהעולם מתחלק לתומכיו ותומכי הפורטוגלי שהיו השליטים היחידים בכדורגל העולמי של 15 השנים האחרונות. קצת קשה לדמיין זאת (וגם עצוב) אבל איפשהו במהלך העשור הבא כבר לא נזכה לראות את השניים האלה משחקים.

קיליאן אמבפה חוגג (רויטרס)קיליאן אמבפה חוגג (רויטרס)

יש שיאמרו כי בהיעדר שני הכוכבים הללו, יהיה פשוט יותר עבור אחרים לפרוח. אין ספק כי אם מסי ורונאלדו היו נולדים בדורות שונים, כל אחד מהם היה מקבל את ההכרה הבלעדית כטוב בעולם, וזה אולי הדבר שישחק לטובתו של אמבפה – האפשרות לככב לגמרי לבדו בעשור הבא, אבל בשביל לעשות זאת, עליו לקחת החלטות קריטיות ממש בעוד מספר חודשים.

לפני מספר ימים חגג הצרפתי את יום הולדתו ה-21 ובזמן הקצר הזה כבר הספיק לנפץ שיאים רבים, לזכות באליפויות וגם להיות אלוף עולם עם צרפת, תוך שהוא כבר תפס את מעמדו כאחד השחקנים הטובים בעולם. פאריס סן ז’רמן תפתה אותו להישאר, תציע סכומים דימיוניים שרק היא יכולה ותעניק לו על מגש של זהב כל אשר יבקש, ובדיוק שם יתגלה האם הוא עשוי מחומר של כוכבים אמיתיים, כאלה שהצלחתם האישית עדיפה על חשבון הבנק.

קיליאן אמבפה חוגג (רויטרס)קיליאן אמבפה חוגג (רויטרס)

הכסף הגדול או החלום – זה בוודאי מה שיעבור בראשו של אמבפה בקיץ 2020, כשריאל מדריד תדפוק על דלתו. על הכוכב להגיע לבירת ספרד אם ברצונו להגיע לגדולה ולקבע את מעמדו כטוב ביותר בעולם. את התואר הזה יוכל להשיג רק בקבוצות כמו ברצלונה וריאל, ואם יעשה את הבחירה הנכונה ויעבור למועדן הלבן שרוצה בו כל כך, הוא יוכל להשתפר עוד יותר ובסיכומי העשור הבא, אי שם בדצמבר 2029, לא יהיה לאף אחד ספק – קיליאן אמבפה הוא שחקן העשור.

הכתוב הוא טור דעה.