תומאס מולר, אחד השחקנים הגדולים בעולם הכדורגל, שזכה במדי באיירן מינכן בלא פחות מ-27 תארים והיה שותף בזכייה הגדולה של גרמניה במונדיאל, התראיין היום (ראשון) ל’דיילי מייל’ האנגלי וסיפר על התקופה שלו עד כה בבאיירן מינכן, מהלחץ ששחקן מרגיש במועדון הבווארי, ועד לתקופתו של פפ גווארדיולה, שהטביע בו חותם עמוק בתקופתם יחד באלופת גרמניה.

תומאס מולר הסביר את שיטתו של פפ, כיצד הוא מכין את קבוצותיו, כיצד הוא דואג לפרטים הקטנים ביותר וכיצד הוא מניע את שחקניו. גווארדיולה הגיע לבאיירן לאחר שזכה בטרבל עם ברצלונה. "יופ היינקס פרש ופפ ניסה לעשות הכל כדי להצליח, כך שלא הספקנו לנוח אחרי הניצחונות שלנו כי גווארדיולה בעט לנו בישבן בכל אימון, מכיוון שהוא רצה להראות לכולם שבליגה חדשה הוא יכול לעשות זאת שוב”, סיפר הגרמני.

תומאס מולר, פפ גווארדיולה ופיליפ לם (רויטרס)תומאס מולר, פפ גווארדיולה ופיליפ לם (רויטרס)

"לפפ גווארדיולה תמיד הייתה תוכנית איתנו, ואחרי 10 דקות היו לנו עוד 4/5 תוכניות שונות, הוא היה משנה הכל. הוא היה מתבונן ביריב וחושב: 'אה, התוכנית הראשונה שלי לא הייתה מספיק טובה' או 'התוכנית הראשונה שלי לא הצליחה’”. המשיך החלוץ.

הגרמני הדגיש את הטקטיקות וסגנון המשחק שפפ מכניס לקבוצותיו: "אני לא יודע את המצב בסיטי כרגע, אבל בזמננו, גווארדיולה היה אומר: 'אני אקח אותך לאזור הרחבה ואז אתה צריך להראות לי את הכישרון שלך ואת ההרגשה שלך'. בתקופה שלו תכננו והכינו הכל עד כ-20 מטר מול השער, שם היו לנו שחקנים כמו פרנק ריברי, אריאן רובן, מריו גומז, מריו מנדזוקיץ', מריו גצה, אני ודוגלס קוסטה. והוא אמר: "אני' אני אקח אותך לשם (לאזור הרחבה) ואז אתה תצטרך לעשות את שאר העבודה שאתה יודע לעשות’".

פפ גווארדיולה ותומאס מולר (רויטרס)פפ גווארדיולה ותומאס מולר (רויטרס)

הגרמני המשיך: "בשנתיים האחרונות ליברפול הייתה מדהימה. אבל בדרך כלל קבוצה טובה עם פפ גווארדיולה מנצחת את רוב משחקי הליגה וזוכה באליפות, בוודאות. הדרך בה הוא מכין את הקבוצות שלו למשחקים מול קבוצות קטנות, היא הטובה ביותר. אבל כששני מועדונים מובילים משחקים זה מול זה, ההבדל אינו גדול מספיק כדי להשאיר להשאיר את החותם על המשחק", אמר מולר.

הגרמני דיבר גם על המשמעות של באיירן עבור כדורגלן: "בדרך כלל אני אומר שאתה מגיל שלוש משחק בבאיירן. האינטנסיביות מאוד גבוהה, כמובן גם בתקשורת. כל משחק ידידות שאנחנו משחקים נראה בטלוויזיה הגרמנית, כך שאין לך זמן להירגע. בכל פעם שאתה מבצע מסירה שגויה או בעיטה גרועה, כולם אומרים: 'אוף ... מולר לא משחק טוב' זה מלחיץ, אבל אני אוהב את זה”.

פפ גווארדיולה, "בדרך כלל קבוצות שלו זוכות בוודאות באליפות" (רויטרס)פפ גווארדיולה, "בדרך כלל קבוצות שלו זוכות בוודאות באליפות" (רויטרס)

"אתה מזדקן בשלוש שנים בכל משחק שאתה במדי באיירן, בבאיירן, כשאתה כבר הרבה זמן בזה, אתה קצת מכור ללחץ הזה ואולי אחד הדברים הכי קשים אחרי הקריירה שלך הוא למצוא משהו שנותן לך האדרנלין הזה. אין שום סיכוי. בשבילנו. אולי כשאני הולך להרים ואני טס במסוקים, אני לא יודע? בחיים נורמליים זה לא אפשרי. שחקנים רבים נתקלו בעבר בבעיות, גם בעתיד יהיו עוד בעיות עם המצב הזה".

רוטנשטיינר: אם ניתן לסקוטים מרווח נשלם