פפ גווארדיולה הוא ללא ספק אחד המאמנים המשובחים בהיסטוריה. האיש שזכה באינספור תארים והפך שחקנים תחתיו למאסטרים של כדורגל, נחשב כיום כ-”מוח” שמאחורי הכדורגל המודרני ויורשו של יוהאן קרויף. אחד השחקנים שהתאמן תחתיו וגם החמיא לו מאוד הוא ווילי קבאז’רו, שוערה הוותיק של צ’לסי, אותו פפ אימן במנצ’סטר סיטי.

“להתאמן תחת פפ גווארדיולה זה כמו ללכת לאוניברסיטה”, אמר קבאז’רו ל-’TNT’. “ביליתי איתו שנה בסיטי ולמדתי כל יום משהו חדש. על המגרש, בצפייה באסיפת וידאו או פשוט בכל זמן, בזמן שהוא ניגש אליך ומסביר לך דברים. אין לו בעיה ללמד גם שחקנים בגיל 34. הרגשתי כמו בן 18. הוא מורה נהדר”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הגול האחרון בקריירה? צפו בשער של זלאטן

המעבר למנצ’סטר סיטי ממלאגה: “מנואל פלגריני שכנע אותי להצטרף לסיטי יחד איתו ב-2014. למרות שהייתי טוב במלאגה, הסכמתי. הוא הבטיח לי שאהיה שוער ראשון במשחקי הגביע, אך בליגה השוער יהיה ג’ו הארט (שוערה של נבחרת אנגליה דאז). הגענו לגמר הגביע מול ליברפול. כולם חשבו שהארט יפתח, אבל אז פלגריני אמר ‘אני מעדיף לאבד תואר מאשר את המילה שלי’. נשארתי בהרכב וזכינו גביע. 

הארכת החוזה בצ’לסי עד 2021, גם בגיל 38: “אני כל כך שמח שהצלחתי לחדש את החוזה בצ’לסי בגיל 38. אני תמיד מסתכל אחורה ברגעים קשים כדי לזכור מאיפה באתי. כשהתחלתי לשחק בבוקה ג’וניורס ונבחרתי לנבחרת ארגנטינה, הרגשתי שאני בפסגת ההר, אבל משם הגעתי לליגה השנייה בספרדית והייתי צריך להגיע לאן שאני לבד, זה גורם לי להעריך את מה שיש לי כיום”.

פפ גווארדיולה. "כל יום למדתי ממנו משהו חדש" (רויטרס)פפ גווארדיולה. "כל יום למדתי ממנו משהו חדש" (רויטרס)