ארסנל המשיכה היום (שבת) את המסורת שלה בגביע האנגלי, השלימה זכייה שביעית מ-7 ההופעות האחרונות שלה במעמד הגמר והעפילה בזכות זה לאירופה אחרי 1:2 יוקרתי על צ’לסי בדרבי שנערך בוומבלי. הקבוצה של מיקל ארטטה, שזכה בתואר ראשון בקריירה, נהנתה מצמד גדול של פייר אמריק אובמיאנג, ללא ספק שחקן העונה שלה.

גיבור המשחק אובמיאנג אמר: “כולם נתנו את הכי טוב שלהם, הגיע לנו לנצח. זה היה מסע ארוך. זה היה ערב נהדר עבורי, אהנה מהלילה הזה בוודאות. אני מכיר טוב את זומה, הוא יודע שאני ימני אז ניסיתי לעשות את זה בשמאל. ההתחלה הייתה לא טובה, אבל הגישה של השחקנים הייתה טובה ועשינו את זה. ברור שהגביע עדיף מנעל הזהב של אנגליה. אני לא חושב על העתיד, רוצה רק ליהנות”. 

פייר אמריק אובמיאנג עם הגביע (רויטרס)פייר אמריק אובמיאנג עם הגביע (רויטרס)

מאמן ארסנל מיקל ארטטה אמר אחרי המשחק: “דרך נהדרת לסיים בה את העונה, זו השנה הראשונה שלי כמאמן והגעתי באמצע דצמבר, הגעתי לכאן במטרה לגרום למועדון לזכות בתארים, אני בטוח שהאוהדים גאים בנו. אני שמח שהפכנו את הקערה מאז שהצטרפתי, היו רגעים שסבלנו ואני מאוד שמח עכשיו. אובמיאנג מדהים והייתה לו עונה נפלאה, הוא מגיע למשחקים הגדולים, דיברתי איתו ואני בטוח שהוא רוצה להישאר בקבוצה. אני חייב תודה גדולה גם לפפ”. 

מי שהניצחון של התותחנים לא נעלם מעיניו הוא לא אחר מרובין ואן פרסי, שהיה כוכב הקבוצה בתחילת העשור הקודם אך עבר למנצ’סטר יונייטד ואכזב את מיליוני האוהדים של הלודונים ברחבי העולם. אחרי הזכייה בגמר הוא צייץ: “ברכות על ההישג הנהדר, סיומת נהדרת של אובמיאנג אחרי עוד הופעה קבוצתית מעולה”.

מאמן הבלוז פרנק למפארד התייחס למשחק בסיום: “סבלנו משתי פציעות, כתף פרוקה, וויליאן לא יכול היה לשחק, קאנטה לא היה כשיר, רובן לופטוס צ’יק היה בחוץ. אני לא יודע עד כמה הפציעות של פוליסיק ואספיליקווטה רציניות, הם ייבדקו. אני לא יכול לבקר יותר מדי את השחקנים, זאת הייתה עונה טובה אבל אין ספק שניצחון פה היה יכול להפוך אותה לטובה יותר. לדעתי ההחלטה לשלוף אדום לקובאצ’יץ’ הייתה שגויה”. 

פרנק למפארד מאוכזב (רויטרס)פרנק למפארד מאוכזב (רויטרס)
פיר אמריק אובמיאנג מניף את הגביע (רויטרס)פיר אמריק אובמיאנג מניף את הגביע (רויטרס)