אנגליה הייתה אחת המדינות שספגו את המכה הקשה ביותר בגל הראשון של התפרצות הקורונה לאחר שתחילה הממשלה לא התייחסה ברצינות המתבקשת כלפי הנגיף. למרות זאת, בזמן שאצלנו חזרת הקהל למגרשי הכדורגל נראית כרגע כמו חלום רחוק מאוד, בממלכה החליטו שכבר בחלק מהמשחקים בסוף השבוע הקרוב, תורשה כניסה מוגבלת של קהל ליציעים.

מדובר בפיילוט שעורכים -EFL, הגוף שפקוד על הליגות הנמוכות  (צ’מפיונשיפ ומטה) במסגרתו תורשה כניסה של 1,000 אוהדים למשחקים שנבחרו מראש בצ’מפיונשיפ, ליג 1 וליג 2. המטרה של אותו פיילוט היא להתכונן לחזרה מסיבית יותר של קהל ליציעים בתחילת חודש אוקטובר. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מצעד השמועות והעברות השבועי באירופה

הפייילוט יתפרס על פני 3 משחקי צ’מפיונשיפ, 4 בליגה השלישית ועוד 3 בליגה הרביעית. יו”ר ה-EFL, ריק פרי הסביר: “זה מעודד שאנחנו נמצאים בעמדה של התקדמות עם כל נושא כניסת הקהל ויכולים לאפשר לחלק מהקבוצות להחזיר 1,000 צופים מקהל אוהדיהם ליציע. הבריאות של האוהדים נמצאת בעדיפות עליונה אבל כמו שראינו במשחק בקיימברידג’ שהחל את תוכנית הפיילוט, ריחוק חברתי יכול מספק את הביטחון הדרוש. אני מקווה שאם הגדלת הפיילוט נוכל להתקדם לקראת הכנסת קהל בכמות גדולה יותר החל מהחודש הבא”.