הרגע הגדול ביותר של צ’לסי וארסנל בעונת המשחקים 2019/20 יגיע הערב (שבת, 19:30) אל נקודת רתיחה, כששתי הקבוצות יתמודדו ראש בראש על התואר היוקרתי בממלכה הבריטית – הגביע האנגלי. 

הרכב ארסנל: אמיליאנו מרטינס, רוב הולדינג, דויד לואיז, הקטור ביירין, קירן טירני, דני סבאיוס, גראניט ג’אקה, אינסליי מייטלנד נילס, ניקולא פפה, אלכסנדר לקאזט ופייר אמריק אובמיאנג.

הרכב צ’לסי: ווילי קבאז’רו, ריס ג’יימס, סזאר אספיליקווטה, קורט זומה, אנטוניו רודיגר, מרקוס אלונסו, ז’ורז’יניו, מתיאו קובאצ’יץ’, מייסון מאונט, כריסטיאן פוליסיק ואוליבייה ז’ירו.   

אצל התותחנים, מאמן הקבוצה מייקל ארטטה מגיע אל הגמר חדור מטרה: “אנחנו מאוד מתרגשים, זה יום כל כך מיוחד. כולם באנגליה מכירים את החשיבות של המפעל הזה ואת היוקרה שלו. לארסנל כמועדון חשוב מאוד לזכות בתארים ועכשיו עוד יותר, כשקהל שלנו יושב בבית, נרצה לשמח אותו”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שיטת זלאטן: כך מציק החלוץ לשחקן יריב

מי הפייבוריטית במשחק: “אני לא יודע, זה גמר גביע. רק מי שתגיע חדה יותר, מרוכזת יותר ועם אנרגיה מלאה תזכה להניף את הגביע. יחסי הכוחות לא משנים, הכל יכול לקרות. מדובר בשני מועדוני ענק שמחפשים תהילה”.

מהצד השני, מי ששלח ברכת הצלחה לשחקני הבלוז היה הסמל הגדול וחלוץ העבר האגדי דידייה דרוגבה. החוף שנהבי שלח סרטון חיזוק ואמר: “קדימה צ’לסי, זה הזמן שלכם להביא את הגביע. אתם מסוגלים, אני מאמין בכם”.

דידייה דרוגבה. שלח חיזוקים (רויטרס)דידייה דרוגבה. שלח חיזוקים (רויטרס)

מאמן צ’לסי, פרנק למפארד, אישר במסיבת העיתונאים כי וויליאן ואנגולו קאנטה יהיו בסגל למשחק, אך במועדון יבחנו האם יהיו כשירים לפתוח. האנגלי סיפר: “כשאתה מגיע לגמר אתה רוצה לזכות, משימה הולכת להיות קשה, אבל אנחנו ערוכים לזה”.

למפארד התייחס ליריבה: “לארטטה יש השפעה חיובית על ארסנל, היא קבוצה מצוינת ואני לא מופתע שהיא ניצחה את מנצ’סטר סיטי. נבוא לשחק את המשחק שלנו. שתי הקבוצות רוצות מאוד את התואר הזה”.

פרנק למפארד (רויטרס)פרנק למפארד (רויטרס)