קבוצות הסופר ליג קיבלו רגליים קרות ולאחר שבאירופה פרסמו היום (שלישי) על חילוקי דעות בין חלק מ-12 הקבוצות המייסדות של המפעל במפגישות פנימיות בין ראשי המועדונים, בזו אחר זו קבוצות הפרמיירליג, הכח המוביל יחד עם פלורנטינו פרס מאחוריי היוזמה השאפתנית, הודיעו על פרישה ממנו.

הראשונה שעשתה זאת הייתה מנצ’סטר סיטי, ואחריה הגיעו בזו אחר בזו בהודעה כמעט משותפת בזמני הפרסום שלהן, מנצ’סטר יונייטד, ליברפול, טוטנהאם וארסנל, כשכולן כתבו הודעות דומות בהן נטען כי הקשיבו לתגובות הקהל והממשלה הבריטית, כשהגדילה לעשות ארסנל שאף צייצה: “עשינו טעות, ואנחנו מתנצלים עליה”. צ’לסי גם היא עזבה את הפרויקט.

אגב, בדיווח שמגיע בשעות האחרונות בספרד נטען כי במידה והקבוצות האחרות כן יחליטו להמשיך במיזם הגדול, הקבוצות שהחליטו לעזוב אחרי שכבר אישרו את הצטרפותן, ייאלצו לשלם פיצויים עתק לשאר המועדונים בסופרליג שיישארו.

כל התגובות ברשת על הקמת הסופר ליג

אגב, אוהדי צ’לסי שמחו נגד הצעד מחוץ לאצטדיון סטמפורד ברידג’  לקראת המשחק מול ברייטון, הגיבו בשאגות שמחה אדירות ברגע שנודע להם על הדיווח אשר טוען כי הקבוצה החליטה לחזור בה ולפרוש מהסופר ליג ופצחו בשירת: “אנחנו הצלנו את הכדורגל”.

מאמן סיטי, פפ גווארדיולה, הגיב לגבי הסופר ליג: “ספורט זה לא ספורט כשההצלחה מובטחת, וכשלא קיים יחס בין הפרס למאמץ. זה לא ספורט אם זה לא משנה אם אתה מפסיד, זה לא פייר שיש קבוצות שיילחמו בטופ ולא יוכלו להעפיל”.

פפ גווארדיולה (רויטרס)פפ גווארדיולה (רויטרס)

לאחר הדיווחים מאנגליה החלו דיווחים גם בספרד, כאשר ברצלונה ואתלטיקו מדריד קיבלו על פי הדיווחים החלטה לחזור בהן ולא להיכנס לסופר ליג. נשיא ברצלונה, ז’ואן לאפורטה, אמר: “ברצלונה לא תצטרף לסופר ליג עד שהאוהדים שלנו יצביעו על זה. זה המועדון שלהם וזו ההחלטה שלהם”.

ז'ואן לאפורטה וליאו מסי (האתר הרשמי של ברצלונה)ז'ואן לאפורטה וליאו מסי (האתר הרשמי של ברצלונה)

בתוך כך, אחרי שנשיא הסופר ליג פלורנטינו פרס טען שבאיירן מינכן, פאריס סן ז’רמן ודורטמונד בכלל לא הוזמנו למפעל, ב’דר שפיגל’ הגרמני נחשף שהוא שיקר, ולפי מסמכים שהגיעו לידי הגוף התקשורתי, לבאיירן ודורטמונד יש עוד חודש להגיב להזמנה שלהן, ולפ.ס.ז’ עוד שבועיים. 

נשיא הליגה הספרדית חאבייר טבאס, שהתבטא כבר לא אחת גד הסופר ליג, תקף פעם נוספת את פלורנטינו פרס וכתב בטוויטר האישי שלו: “בדצמבר 2020 אמרתי כבר שפלורנטינו פרס היה מאוד נואש, עכשיו הוא אבוד. לפי מה שהוא אומר הכדורגל לא נהרס והסופר ליג היא הפתרון שיציל, אבל זה לא יכול להיות, היא הבעיה. זה המוות של הכדורגל”.