סערת הקמת הסופר ליג לא יורדת מהכותרות, ועכשיו גם שחקנים ומאמנים בכירים מתחילים להתבטא בנושא, שעורר מהומה רבה. מאמן ליברפול, יורגן קלופ, התייחס: “אני מבין את הכעס של האוהדים ואני לא מעורב בזה, המטרה שלי תמיד הייתה לקחת חלק בליגת האלופות, אני אוהב את הרעיון שווסטהאם יכולה להגיע לשם”.

קלופ המשיך: אנחנו צריכים לזכור שהחלקים החשובים ביותר במועדון הם האוהדים והקבוצה. ועלינו לוודא ששום דבר לא יפריע לזה. אני מבין את הכעס של האוהדים ואני לא יודע בדיוק למה 12 המועדונים עשו את זה. אני 6 שנים במועדון הזה וההנהלה פה הם אנשים ממש טובים, הם לא עושים סתם החלטות פזיזות. אם הם היו צריכים לדבר איתי על ההחלטה שלהם? אני לא יודע. אבל אני מאמן כדורגל ואני אוהב את זה. אנשים יורים בלי להבין, יש אמוציות וזה לגיטימי אבל אנשים צריכים להבין רגע את ההבדל בין השחקנים והמאמן להנהלה”.

קלופ תקף את שחקן העבר של היריבה הגדולה מנצ’סטר יונייטד והפרשן גארי נוויל: “כשהוא מדבר על “לעולם לא תצעדי לבד” אז אני לא רוצה את הדברים האלה כי זה לא פייר. אני לא מדבר על מועדונים אחרים בצורה הזאת כרגע.הלוואי שהוא ישב במקום חם איפשהו. הוא צריך לזכור שאנחנו נמצאים בסיטואציה הזאת ואנחנו עדיין משחקים כדורגל, הדברים האלה ממש לא בסדר מבחינתי”.

גארי נוויל, קלופ זעם עליו בסיום המשחק מול לידס (רויטרס)גארי נוויל, קלופ זעם עליו בסיום המשחק מול לידס (רויטרס)

תגובתו של גארי נוויל כמובן לא איחרה לבוא: "אני לא יודע למה אני חי בתוך הראש שלו, הוא שונא את הרעיון הזה של הסופר ליג יותר ממני".

לאחר ה-1:1 מול לידס, גם ג’יימס מילנר התייחס לסוגיה והוסיף: “אני לא אוהב את הרעיון הזה, אני מקווה שזה לא יקרה”.

מרסלו ביילסה, מאמנה של לידס יונייטד, אמר לאחר המשחק: "זה לא אמור להפתיע אף אחד מאיתנו. הקבוצות החזקות יותר חושבות שיש להן את ההשפעה הרבה ביותר לייצר הכנסות בכדורגל. אם לוקחים בחשבון את ההיגיון הזה, כאשר אין צורך בשאר הקבוצות, הם לוקחים על עצמם את האינטרסים שלהם ושוכחים מכולם".

מרסלו ביילסה (רויטרס)מרסלו ביילסה (רויטרס)

גם הנסיך צ’ארלס התייחס להקמת הסופר ליג והביע את מורת רוחו כשצייץ בחשבון הטוויטר האישי שלו: “כעת, יותר מתמיד, עלינו להגן על כלל קהילת הכדורגל - מהדרגה העליונה ועד העממית - ועל ערכי התחרות וההגינות בבסיסה. אני שותף לחששות האוהדים מהפרמייר ליג והנזק שהסופר ליג מסכנת את המשחק שאנחנו אוהבים”.

חלוץ העבר האנגלי, ווין רוני, שחרר הודעה בה הביע את עמדתו: “אני לחלוטין מבין את התסכול, אבל צריך לחכות לפרטים המלאים. אני לא חושב שזו תהיה החלטה נבונה לנטוש את התחרויות, אבל נצטרך לחכות לכל פרטי ההצעה”.

שחקן העבר הוסיף: “אני יכול לדבר בתוך אחד ששיחק במועדון גדול כמו מנצ’סטר יונייטד לתקופה ממושכת. הדבר הכי חשוב להם זה הקשר עם האוהדים, והם ירצו להשאיר אותם מעורבים, נצטרך להמתין עד שכל הפרטים בהסכם יתבהרו”.

קשרה של מנצ’סטר יונייטד, ברונו פרננדש, הביע מחאה ישירה על המהלך כששיתף פוסט ביקורתי של דניאל פודנסה, חברו לנבחרת פורטוגל, שאמר שיש זיכרונות שאי אפשר לקנות. ברונו הוסיף לשיתוף הפוסט משפט אחד: “אי אפשר לקנות חלומות”. השדים האדומים, כידוע, הם אחת מהמייסדות של הסופר ליג החדשה.

קשרה של פאריס סאן-ז’רמן, אשר מתנגדת למהלך, אנדר הררה, העלה תמונה בחשבון הטוויטר שלו בה הוא הגיב לראשונה לסערה סביב הנושא: “אני התאהבתי בחלום של אוהדי הכדורגל, בשאיפה לשאיפה להתחרות בגדולות. אם הסופר ליג תוקם החלום הזה יגמר”.

הקשר הוסיף לתקוף בחריפות את הרעיון: “אני אוהב כדורגל ולא יכול להישאר אדיש. אני מאמין שצריך ליצור ליגת אלופות משודרגת, אבל לא תומך בעשירים הגונבים את מה שאנשים יצרו”.

גם אקס ריאל מדריד וארסנל, מסוט אוזיל, לא נותר אדיש למהלך: “ילדים חולמים על זכייה במונדיאל ובליגת האלופות – לא בסופר ליג. ההנאה של משחקים גדולים קוראת רק פעם או פעמיים בשנה, לא בכל שבוע. קשה לי לשמוע על הידיעה הזאת עבור כל אוהדי הכדורגל”.

נוסף למחאה של השחקנים חלק מאגוני האוהדים השמיעו את קולם. אוהדי ליברפול הודיעו על כך שיסירו את שלטי התמיכה בקבוצה מהקופ, היציע המפורסם של אלופת אנגליה היוצאת, ותלו שלטי מחאה בכניסה לאנפילד. “תתביישו לכם. ליברפול ז”ל, 1892-2021”, כתוב על הבולט שבהם.

מחאת אוהדי ליברפול (רויטרס)מחאת אוהדי ליברפול (רויטרס)

שחקני לידס יונייטד עלו לחימום לקראת המשחק מול ליברפול כשעל חולצותיהם נכתב: “כדורגל הוא בשביל האוהדים”, כשהם לוקחים צד במאבק של הליגות, האוהדים והקבוצות הפחות גדולות במאבק מול המועדונים הגדולים.

שחקני לידס במחאה (רויטרס)שחקני לידס במחאה (רויטרס)

שחקן ארסנל ומנצ’סטר סיטי לשעבר, בקארי סאניה, הביע התנגדותו גם כן. “לא אראה יותר כדורגל, הוא לא יהיה אותו דבר”. מלבדו בלם ליברפול בעבר, דז’אן לוברן, הביע מחאה: “כדורגל על סף השמדה מוחלטת בעתיד הקרוב. אף אחד לא חושב מנקודת מבט גלובלית אלא רק מבחינה כלכלית. אני חושב שאפשר לפתור את המצב הבעייתי הזה”.

גם לוקאס פודולסקי, קשרה הגרמני לשעבר של אינטר וארסנל, הביע את מורת רוחו כנגד ההחלטה של הקבוצות להשתתף במפעל החדש: "הפרויקט הזה מגעיל, לא הוגן, ואני מאוכזב מכך שמעורבים מועדונים שייצגתי בעבר."

לוקאס פודולסקי (רויטרס)לוקאס פודולסקי (רויטרס)

כמו כן, עתידו של חברו לקבוצה של הררה, קיליאן אמבפה, עדיין לא ידוע. הצרפתי נשאל אחרי המשחק של קבוצתו בליגה שוב על האפשרות שיאריך את חוזהו בפאריס סן ז’רמן, אך החליט פעם נוספת להתחמק מהשאלה ואמר: "האם המגעים להארכת החוזה התקדמו? לא, הדבר הכי חשוב עכשיו זה לנצח משחקים".

לפי כל ההערכות, המועדון הצרפתי סגר את התנאים בנוגע לחידוש החוזה עם ניימאר ומקווה להוציא הודעה רשמית עד סוף חודש אפריל, אך עם זאת המו”מ המורכב עם שחקן ההתקפה הצרפתי אשר מסיים את חוזהו בקיץ 2022 לא מצליח להבשיל ולהתקדם.

קיליאן אמבפה וניימאר (רויטרס)קיליאן אמבפה וניימאר (רויטרס)

הפנומן הצעיר של פאריס החל לקבל הצעות שונות לחידוש החוזה עוד מהעונה שעברה, אך בחר לא להגיב להן. בתוך המועדון נעשים מאמצים קדחתניים על מנת להבטיח את עתידו, אך אמבפה מעדיף לעת עתה לא להתבטא בנושא ולא להעניק רמזים. השבועות הקרובים עשויים להיות קריטיים ולהכריע את הסוגיה.

כל התגובות ברשת על הקמת הסופר ליג