זאת אמנם לא הייתה יכולת דומה לשמיניות שהיא הבקיעה לרשת ברצלונה ושאלקה בחודשים האחרונים, אבל באיירן מינכן אספה אתמול (חמישי), עוד תואר לארון הגביעים המפואר שלה, כאשר גברה על סביליה הקשוחה 1:2 בתום ההארכה בסופרקאפ האירופי.

דומה שבכל פעם מישהו אחר תופס את הכותרות אצל הבווארים, והפעם היה זה חאבי מרטינס, הקשר הספרדי בן ה-32, שאחרי שמונה שנים בבאיירן מינכן, שיחק אתמול את משחקו האחרון ונפרד בצורה הכי מושלמת שרק יכל לבקש – שער ניצחון בדקה ה-104 שהעניק לגרמנים את התואר.

הספרדי, שכבש את השער המכריע 5 דקות בלבד לאחר שנכנס כמחליף, אמר בסיום: “תמיד ניסיתי לתת הכל כשלבשתי את החולצה של באיירן, והראתי את זה היום. גם אם אני משחק 10 או 15 דקות בלבד. זה היה ערב גדול עבורי, חלום שהתגשם”.

האם סוארז יזכה לבכורה נגד גראנדה?

למעשה, זאת הפעם השנייה בקריירה שלו שבה מרטינס “אחראי” על הזכיה של המועדון המפואר בסופרקאפ האירופי. בפעם הקודמת, ב-2013, הוא כבש את שער השוויון נגד צ’לסי בדקה ה-121 של ההארכה, ושלח את הקבוצות לדו קרב פנדלים, בו הגרמנים ניצחו וזכו בתואר. תומאס מולר אמר: “הדובדבן על הקצפת זה ש’מר סופרקאפ’ ניצח עבורנו את המשחק. אנחנו לא יכולים להודות לו מספיק”.