כמעט 48 שעות חלפו מאז שמנצ’סטר סיטי הפסידה 3:1 לליברפול, ופפ גווארדיולה עדיין נסער מהטעיות ומהשימוש הלא נכון במערכת ה-VAR שהתרחשו לטענתו במשחק העונה בפרמייר ליג. היום (שלישי), באופ”א ריכזו את כל מאמני העילית של היבשת, מהספרדי ויורגן קלופ, דרך זינדין זידאן ומאוריציו סארי, כדי לדון, להסביר ובעיקר להרגיע את האנשים הזועמים על הקווים, שהביעו לא פעם את מורת רוחם מהשימוש במערכת שאמורה לשנות בתכלית את הכדורגל העולמי. 

“אני לא יודע!”, צעק גווארדיולה בעודו מהלך במסדרונות משרדי אופ”א שבניון, שווייץ. הספרדי נשאל ע”י אחד המאמנים האם אי פעם יימצא לדעתו פתרון לשימוש ב-VAR, כשעושה רושם שתיסכול גדול ניכר מדבריו של מאמן הסיטי, זכר לשתי נגיעות היד של טרנט אלכסנדר ארנולד ב-1:3 של ליברפול על האלופה, כשהראשונה מהן קדמה למהלך שממנו הגיע שער היתרון של פאביניו עבור המייטירדס.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו ב-5 שערי המחזור ה-12 בליגה האיטלקית

בפגישה עצמה, בה נכחו גם מסימיליאנו אלגרי, מאמן ארסנל אונאי אמרי ומאמן רומא פאולו פונסקה, הוסבר למאמנים על אופן השימוש בטכנולוגיה החדשה, כשעושה רושם שגם בארגון הכדורגל האירופי נעים בחוסר נוחות לנוכח טעויות השיפוט שעדיין קורות למרות השימוש במערכת, בלא מעט מקומות ברחבי היבשת.

מי שהיה אמון על הספקת התשובות לשאלותיהם של המאמנים הזועמים היה שופט העבר האיטלקי רוברטו רוסטי. סגן מזכ”ל אופ”א, ג’ורג’ו מרקטי, ניסה גם הוא להסביר: “ה-VAR הוא חידוש צעיר וצריך זמן. צריכים להתרגל לשימוש במערכת בכול מקום, אבל לא נעשה את הטעות ונחשוב שהכדורגל הולך להשתנות לחלוטין.

פפ גווארדיולה זועם על השופט (רויטרס)פפ גווארדיולה זועם על השופט (רויטרס)

מרקטי הוסיף טענות שגרמו לגווארדיולה ויורגן קלופ לצחקק: “טעויות ברורות נמנעות, אך לא כאלו שנתונות לפרשנות. למשל, בעבירות יד, אין שחור ולבן, אלא אפור. ה-VAR לא יכול למנוע הכול. בכדורגל לא ניתן להסכים על הכול”. 

פפ גווארדיולה בטירוף על הקווים (רויטרס)פפ גווארדיולה בטירוף על הקווים (רויטרס)