בצרפת עדיין עוסקים בסיפור פיטוריו של תיירי הנרי ממונאקו, כשנראה שמה שהתרחש מאחורי הקלעים היה סכסוך מכוער בין החלוץ האגדי שהגיע בקול תרועה רמה למועדון, לבין הכוכבים הוותיקים בחדר ההלבשה ואפילו בינו לבין ההנהלה, כשיחד עם הכישלון המקצועי, לא היה להנרי למעשה סיכוי לשרוד בתפקיד.

בתקופתו במועדון רשם חמישה ניצחונות בלבד ב-20 משחקים בכל המסגרות. הקבוצה עדיין מסובכת בתחתית הליגה הצרפתית ונמצאת בסכנת ירידה ממשית. מי שהגיע כדי להציל את המצב הוא לאונרדו ז’רדים שחזר לתפקיד, אך בינתיים ממשיכים להיחשף עוד ועוד פרטים על התקופה הסוערת של הנרי בנסיכות.

תיירי הנרי (רויטרס)תיירי הנרי (רויטרס)

על פי ‘פראנס פוטבול’, מהרגע הראשון שבו הגיע לקבוצה, הנרי הפעיל לחץ על השחקנים הוותיקים, ובעיקר רדאמל פלקאו וקמיל גליק, והבהיר להם פעם אחר פעם ועל פי הטענות אפילו איים עליהם שלא יהסס להחליף אותם בשחקנים צעירים יותר. הוא גם התעלם מהנהלת מונאקו שלא רצתה להחתים את ססק פברגאס, שבסופו של דבר הגיע אך ורק בגלל תיירי הנרי.

את עומק הקרע בינו לבין השחקנים אפשר להבין מהסיפור הבא: על פי הדיווח בפראנס פוטבול, באחד האימונים, תיירי הנרי ניגש לרדאמל פלקאו  כדי לתת לו טיפ על איך לבקש את הכדור כשהוא רץ קדימה. למרות שהמאמן ראה זאת בתור רצון אמיתי לעזור, פלקאו נפגע ממה שהוא הבין כזלזול ביכולות שלו, וניגש לבת של הבעלים דמיטרי ריבולובלב כדי להתלונן על הנרי.