יורו 2020 ומשחק הפתיחה בין איטליה לטורקיה הערב (שישי, 22:00) מתקרבים בצעדי ענק והיום ה’אזורי’ של רוברטו מנצ’יני קיבלו מכה רצינית לשאיפותיהם עם העדכון על פציעתו של לורנצו פלגריני, הקשר של רומא, שהייתה חמורה ממה שחשבו בתחילה והובילה לכך שהוא לא ישחק באליפות אירופה הקרובה.

פלגריני נפצע במפשעה והחמיץ שני משחקי ידידות. הקשר, שהתמודד עם קורונה במהלך השנה האחרונה, נחשב לבאנקר בהרכב של מנצ’יני ושל הג’ילארוסי עבורם פתח ב-34 משחקים העונה והבקיע 7 שערים במסגרת הליגה. הוא נחשב לאחד השחקנים הבולטים בשוק ההעברות והוזכר כמועמד לברצלונה ולליברפול.

לורנצו פלגריני וג'וש מגניס (רויטרס)לורנצו פלגריני וג'וש מגניס (רויטרס)

איטליה ביקשה לזמן במקומו באופן רשמי לנבחרת את גייטאנו קסטרווילי מפיורנטינה, שהבקיע 5 שערים ב-34 משחקים בסרייה א’ העונה. הנבחרת מתמודדת גם עם חזרתו האיטית של מרקו וראטי מהפציעה, לאחר ששחקן פאריס סן ז’רמן לא שיחק בשלושת המשחקים האחרונים של קבוצתו.

רוברטו מנצ'יני, מאמנה של איטליה, התייחס לפציעה של פלגריני: "אנחנו ממש מאוכזבים בשביל לורנצו, מכיוון שהוא היה בכושר טוב ויום קודם לכן הוא עשה משחק ממש טוב. עצוב בשבילו לעזוב את היורו. אנו מקווים שהוא יוכל להתאושש במהירות ולהתכונן לעונה הבאה”.

לקראת משחק הפתיחה מול טורקיה: "אנחנו חייבים לכבד את טורקיה, הם קבוצה מלאה בכישרונות. הפתיחה תמיד קשה, ויהיו הרבה רגשות אבל אי אפשר להיסחף יותר מדי. אני לא חושב שיש עודף התלהבות, האוהדים יכולים להיות ככה אבל אנחנו לא. אנחנו יודעים מול מי אנחנו עומדים לשחק. הרצון להיות גיבורים ביורו הזה הוא עצום אבל זה משחק שיש לשחק בקלילות. אנחנו יכולים לעשות את זה”.

שחקני נבחרת איטליה חוגגים עם דומניקו ברארדי (רויטרס)שחקני נבחרת איטליה חוגגים עם דומניקו ברארדי (רויטרס)

“המשחק הראשון הוא תמיד הכי קשה. עלינו להתנער מהמתח ולא לחשוב על דברים אחרים, רק להתמקד בעשייה, בעבודה שלנו ובמה שאנחנו צריכים לעשות. יהיה קצת יותר לחץ עם זה שזה יהיה פתיחת הטורניר. יהיו 16 אוהדים באולימפיקו (25% מהתכולה), וללא ספק רבים מהם יהיו טורקיים. לשחק מול יציעים ריקים או מול 16,000 זה כבר הבדל גדול, אז אנחנו מאוד שמחים במובן הזה”.

רוברטו מנצ'יני מחוייך (רויטרס)רוברטו מנצ'יני מחוייך (רויטרס)

הבלם ג’ורג’יו קייליני סיפר: “חיכינו שנה לשחק ביורו הזה ואנחנו לא יכולים לחכות. האצטדיון נראה מוכן, אנחנו יכולים להתחיל לחוש ברמה אחרת של אדרנלין. עלינו לחוות את החודש בהתלהבות ולראות מה קורה. הדברים מסתדרים כשורה, אנו מרגישים מוכנים נפשית ופיזית. כעת, כל מה שאנחנו יכולים לעשות זה לעלות על המגרש ולהתמודד עם הקשיים בהתלהבות ובביטחון".

על המשחק הקשה מול הטורקים: "טורקיה היא נבחרת חזקה מאוד, אנחנו מכירים כמה משחקנים שלה מסרייה א’. הם מסוכנים ויכולים  לפגוע בנו. הם מוציאים משהו מעצמם חזק עוד יותר מאשר ברמת המועדון, מכיוון שיש להם את הנחישות הנפלאה והאינטנסיבית הזו לשחק עבור ארצם. הם מסוגלים לעשות הופעות יוצאות דופן”.

ג'ורג'ו קייליני, נותן כבוד ליריבה (רויטרס)ג'ורג'ו קייליני, נותן כבוד ליריבה (רויטרס)

מאמן טורקיה הנרגש, סנול גונש, אמר לקראת המשחק: “התוצאה שנעשה במשחק הראשון היא חשובה. תיקו או ניצחון יכולים לגרום לבלגן בבית שלנו, אני מקווה שננצח. אני רוצה לראות את הכוח שלנו במשחק הראשון. גם אם נפסיד, חשוב לשחק טוב. להשתתף ביורו זה הצלחה, אבל זה לא יכול להסתיים שם”.

שחקני טורקיה חוגגים מול הולנג (רויטרס)שחקני טורקיה חוגגים מול הולנג (רויטרס)
מיהו כוכב הכדורגל שמשחק סנוקר עם הרגל?