יורו 2020 יוצא בשעה טובה לדרך הערב (שישי, 22:00) ומשחק הפתיחה יפגיש בין איטליה לטורקיה. לקראת ההתמודדות, שערי העיתונים בארץ המגף הוקדשו לנבחרת, כאשר ב’קוריירה דלו ספורט’ נכתב בפשטות: “אהבה ללא גבולות”, ואילו ב’גאזטה’ הוספו: “היום כולנו אזורי באולימפיקו”.

רוברטו מנצ'יני, מאמנה של איטליה, התייחס לפציעה של לורנצו פלגריני שיפספס את הטורניר: "אנחנו ממש מאוכזבים בשביל לורנצו, מכיוון שהוא היה בכושר טוב ויום קודם לכן הוא עשה משחק ממש טוב. עצוב בשבילו לעזוב את היורו. אנו מקווים שהוא יוכל להתאושש במהירות ולהתכונן לעונה הבאה”.

הרכב איטליה: ג’אנלואיג’י דונארומה, אלנסדרו פלורנצי, לאונרדו בונוצ’י, ג’ורג’ו קלייני, לאונרדו ספינאצולה, ניקולו בארלה, ז’ורז’יניו, מנואל לוקטאלי, דומניקו ברארדי, צ’ירו אימובילה, לורנצו אינסינייה.

הרכב טורקיה: אוראוג’ן צ’אקיר, זקי צ’ליק, מריח דמיראל, צ’לאר סויונג’ו, אומוט מראס, אוקאי יוקסלו, אוזאן טופאן, יוסוף יאזיג’י, הקאן צ’לנהאולו, קנאן קרמאן, בוראק יילמז.

שחקני נבחרת איטליה חוגגים עם דומניקו ברארדי (רויטרס)שחקני נבחרת איטליה חוגגים עם דומניקו ברארדי (רויטרס)

לקראת משחק הפתיחה מול טורקיה: "אנחנו חייבים לכבד את טורקיה, הם קבוצה מלאה בכישרונות. הפתיחה תמיד קשה, ויהיו הרבה רגשות אבל אי אפשר להיסחף יותר מדי. אני לא חושב שיש עודף התלהבות, האוהדים יכולים להיות ככה אבל אנחנו לא. אנחנו יודעים מול מי אנחנו עומדים לשחק. הרצון להיות גיבורים ביורו הזה הוא עצום אבל זה משחק שיש לשחק בקלילות. אנחנו יכולים לעשות את זה”.

“המשחק הראשון הוא תמיד הכי קשה. עלינו להתנער מהמתח ולא לחשוב על דברים אחרים, רק להתמקד בעשייה, בעבודה שלנו ובמה שאנחנו צריכים לעשות. יהיה קצת יותר לחץ עם זה שזה יהיה פתיחת הטורניר. יהיו 16 אוהדים באולימפיקו (25% מהתכולה), וללא ספק רבים מהם יהיו טורקיים. לשחק מול יציעים ריקים או מול 16,000 זה כבר הבדל גדול, אז אנחנו מאוד שמחים במובן הזה”.

רוברטו מנצ'יני מחוייך (רויטרס)רוברטו מנצ'יני מחוייך (רויטרס)

הבלם ג’ורג’יו קייליני סיפר: “חיכינו שנה לשחק ביורו הזה ואנחנו לא יכולים לחכות. האצטדיון נראה מוכן, אנחנו יכולים להתחיל לחוש ברמה אחרת של אדרנלין. עלינו לחוות את החודש בהתלהבות ולראות מה קורה. הדברים מסתדרים כשורה, אנו מרגישים מוכנים נפשית ופיזית. כעת, כל מה שאנחנו יכולים לעשות זה לעלות על המגרש ולהתמודד עם הקשיים בהתלהבות ובביטחון".

המשחק הקשה מול הטורקים: "טורקיה היא נבחרת חזקה מאוד, אנחנו מכירים כמה משחקנים שלה מסרייה א’. הם מסוכנים ויכולים  לפגוע בנו. הם מוציאים משהו מעצמם חזק עוד יותר מאשר ברמת המועדון, מכיוון שיש להם את הנחישות הנפלאה והאינטנסיבית הזו לשחק עבור ארצם. הם מסוגלים לעשות הופעות יוצאות דופן”.

ג'ורג'ו קייליני, נותן כבוד ליריבה (רויטרס)ג'ורג'ו קייליני, נותן כבוד ליריבה (רויטרס)
צפו: השופט שניר לוי מתחתן