סוף סוף יורו 2020 הגיע. ערב (שישי, 22:00) הטורניר ייצא לדרך באיחור אופנתי של שנה בגלל מגיפת הקורונה, כאשר איטליה תארח את טורקיה. 24 נבחרות, 51 משחקים, 11 ערים מארחות ברחבי היבשת ומדריך אחד של כל מה שאתם צריכים לדעת לקראת התחרות היוקרתית של הקיץ, שלראשונה בהיסטוריה תכלול VAR.

איזו נבחרת באיזה בית?

ההגרלה זימנה כמה מפגשי ענק, כולל כמובן בית המוות של גרמניה, אלופת העולם צרפת, ואלופת אירופה פורטוגל, שתשחקנה יחד עם הונגריה. אנגליה תפגוש את קרואטיה, ספרד עם פולין, רוסיה עם בלגיה ואיטליה עם שווייץ וטורקיה המפתיעה. היורו מחולק לשישה בתים שכוללים ארבע נבחרות בכל בית. זה הטורניר השני בלבד לאורך ההיסטוריה שכבר בשלב הבתים אלופת העולם ואלופת אירופה נפגשות, הפעם האחרונה שזה קרה הייתה ב-1992, אז הולנד פגשה את גרמניה.

לוקאקו, ואן דה ביק, רונאלדו, טיאגו וגריזמן. יהיה מעניין (רויטרס)לוקאקו, ואן דה ביק, רונאלדו, טיאגו וגריזמן. יהיה מעניין (רויטרס)

בית א’
טורקיה, איטליה, וויילס ושווייץ.

בית ב’
דנמרק, פינלנד, בלגיה ורוסיה.

בית ג’
הולנד, אוקראינה, אוסטריה וצפון מקדוניה.

בית ד’
אנגליה, קרואטיה, סקוטלנד וצ’כיה.

בית ה’
ספרד, שבדיה, פולין וסלובקיה.

בית ו’
פורטוגל, צרפת, גרמניה והונגריה.

אילו ערים יארחו את הטורניר?

אנגליה תהנה מיתרון לא קטן, כשתארח את כל שלושת משחקיה הראשונים בוומבלי שבלונדון. האצטדיון המיתולוגי יארח גם שני משחקים של שמינית הגמר, את חצאי הגמר וכמובן את הגמר הגדול. גם גרמניה בוודאי שמחה לדעת ש-3 משחקיה הראשונים ייערכו במינכן. שאר הערים: אמסטרדם, באקו, בוקרשט, בודפשט, קופנהאגן, גלאזגו, מינכן, רומא, סביליה וסנט פטרסבורג.

המגרש בגלאזגו שמכיל 51 אלף מושבים יארח 3 משחקי שלב בתים ומשחק אחד בשמינית.

האצטדיון האולימפי בסביליה (60 אלף מושבים) – 3 משחקי שלב בתים ואחד בשמינית.

אצטדיון יוהאן קרויף באמסטרדם (54 אלף מושבים) – 3 משחקי שלב בתים ואחד בשמינית.

יוהאן קרויף ארנה (רויטרס)יוהאן קרויף ארנה (רויטרס)

הפארקן שבקופנהאגן (38 אלף מושבים) – 3 משחקי שלב בתים ואחד בשמינית.

המגרש במינכן (70 אלף מושבים) – 3 משחקי שלב בתים ואחד ברבע הגמר.

אצטדיון אולימפיקו ברומא (68 אלף מושבים) – 3 משחקי שלב בתים ואחד ברבע הגמר.

פושקאש ארנה בבודפשט (68 אלף מושבים) – 3 משחקי שלב בתים ואחד בשמינית.

המגרש בסנט פטרסבורג (61 אלף מושבים) – 6 משחקי שלב בתים ואחד ברבע.

ארנה נשיואנאלה בבוקרשט (54 אלף מושבים) – 3 משחקי שלב בתים ואחד בשמינית.

האצטדיון האולימפי בבאקו (69 אלף מושבים) – 3 משחקי שלב בתים ואחד ברבע הגמר.

אצטדיון וומבלי (רויטרס)אצטדיון וומבלי (רויטרס)

שינויים ביחס לשנים קודמות:

הנבחרות יוכלו לבנות את הסגל שלהן מ-26 שחקנים, בשונה מפעם שהיה מותר לבחור עד 23. השינוי נבע מכך שהשחקנים הבכירים באירופה עברו עונה אינטנסיבית וצפופה עם המון משחקים, והדבר יסייע כמובן גם למאמנים. כמו כן, בדומה לשנה האחרונה, חמישה חילופים יורשו למשחק אחד. הסגל אמנם יכלול 26 שחקנים, אך כל מאמן רשאי לזמן רק 23 מהם למשחק נתון.

האם יהיה קהל?

כל האצטדיונים שמארחים את הטורניר יורשו להכניס קהל, כך לפי אופ”א. בסנט פטרסבורג ובאקו למשל כבר אישרו הכנסת 50 אחוז מתכולת האצטדיון, בודפשט מכוונת להכנסת 100 אחוז מהתכולה, כשבאמסטרדם, בוקרשט, קופנהאגן, גלאזגו, רומא וסביליה יכניסו בין 25 ל-33 אחוז מהתכולה. בוומבלי אישרו הכנסה של 25 אחוז מהקהל ב-3 משחקי הבית הראשונים ובשמינית הגמר. במינכן מכוונים להכניס 14,500 צופים, כ-22 אחוז מתכולת האצטדיון.

היכן בריאן חיל ישחק בעונה הבאה?