אחרי שלא הצליחה לכבוש במשחק הפתיחה של היורו מול שבדיה, נבחרת ספרד תנסה הערב (שבת) ב-22:00 לפרוץ את הסכר מול נבחרת פולין של פאולו סוזה ורוברט לבנדובסקי, ולצבור ניצחון שיעניק לה אוויר לנשימה לקראת מחזור הנעילה של שלב הבתים.

מי שזכה למרב הביקורות ב-0:0 מול שבדיה הוא החלוץ של יובנטוס בעונה החולפת, אלבארו מוראטה, שהרבה להחמיץ ואף ספג קריאות בוז מהקהל הביתי. מאמנו, לואיס אנריקה, יצא להגנתו במסיבת העיתונאים לפני פולין: “הוא יפתח במשחק ואני מצפה לראות אותו משחק באותן האופן. אני רוצה שימשיך לתרום בלחץ ובהגנה. נשחק עם מוראטה ועוד עשרה”. ואכן, חלוץ יובה פותח ב-11.

ספרד: אונאי סימון, פאו טורס, אמריק לאפורט, ג’ורדי אלבה, מרקוס יורנטה, קוקה, רודרי, פדרי, דני אולמו, ג’רארד מורנו ואלברו מוראטה.

פולין: וויצ’ך שצ’סני, קמיל גליק, בארטוש ברשינסקי, יאן בדנארק, קמיל יוז’וויאק, יאקוב מודר, מתאוש גליך, טימותאוש פוכאץ’, קרול שבידרסקי, פיוטר ז’לינסקי ורוברט לבנדובסקי.

לואיס אנריקה (רויטרס)לואיס אנריקה (רויטרס)

שחקן הקישור הספרדי, פאבלו סראביה, התייחס להכנה לקראת המפגש מול רוברט לבנדובסקי, שהבקיע בעונה החולפת 41 שערים בבונדסליגה: “כמובן שהוא יהיה האיום המרכזי בהתקפה. הייתה לו עונה יוצאת דופן כתמיד. הרעיון שלנו הוא לגרום לו להרגיש לא בנוח ככל האפשר ולהעביר אותו לאזורי המגרש בהם הוא לא רוצה להיות”.

פבלו סראביה (רויטרס)פבלו סראביה (רויטרס)

בלם נבחרת פולין, יאן בדנארק, לא הביע רגשי נחיתות לפני ההתמודדות המאתגרת: “אנחנו יודעים מה לעשות כדי לנצח. מי שלא יודע, עדיף שלא יהיה בטורניר. אני מאמין שהמשחק הזה יהיה נקודת המפנה שלנו”.

למה וראן בדרך החוצה מריאל?