זהו זה, ננעלה תמונת כל העולות לחצי גמר ליגת האלופות 2020/21, כשמנצ’סטר סיטי האנגלית פגשה את ליון הצרפתית למפגש סופר מסקרן במסגרת רבע הגמר, כשהצרפתים הפתיעו את כולם עם 1:3 מהדהד בדרך לקרב לוהט מול באיירן מינכן ב-4 האחרונות.

הדבר הכי משמעותי שנוצר מההתמודדות הזו היה פשוט היסטוריה. לראשונה מאז שונה פורמט ליגת האלופות ב-1993 – לא תהיה נציגה בחצי גמר המפעל למדינות איטליה, ספרד ואנגליה. מאז המפעל היוקרתי החל ב-1955 זה קרה רק פעם אחת, בעונת 1990/1 אז לחצי הגמר הגיעו הכוכב האדום בלגרד ששיחקה מול באיירן מינכן וספרטק מוסקבה שהייתה נגד מארסיי. כעת חצי גמר 2019/20 יספק קרב מפתיע בין 2 צרפתיות ל-2 גרמניות (באיירן – ליון, פ.ס.ז’ – לייפציג).

ההתמודדות הנפלאה סיפקה גם לא מעט נתונים מרשימים. כובש השער הראשון במשחק, עבור ליון, מקסוול קורונה, הוא אחת הדמויות מהן חשש פפ גווארדיולה. מאז הספרדי התחיל לאמן את הסיטיזנס, החלוץ כבש את ארבעת השערים האחרונים שלו בליגת האלופות מול המאמן. רק ליאו מסי כבש כמות שערים דומה לזו בצ’מפיונס מול הרשת של האנגלים.

האם זה היה מאוחר מדי בשביל האנגלים? לא אם תשאלו את פפ. ב-4 מ-7 משחקי הנוק אאוט האחרונים שלו בליגת האלופות כשהוא ירד למחצית בפיגור, הוא הצליח להפוך את התוצאה ולנצח בסופו של דבר. לרגעים זה הורגש כאילו זה הולך לקרות אחרי השוויון של קווין דה בראונה, אך ליון עשתה את הבלתי ייאמן וקלקלה גם לפפ את הסטטיסטיקה.

ראחים סטרלינג רשם הערב את הופעתו ה-50 בליגת האלופות, בגיל 25 שנים ו-251 ימים בלבד. השחקן האנגלי היחידי אי פעם שעשה את זה בגיל צעיר יותר היה גם כן חלוץ, וויין רוני שמו, שעשה את זה בגיל 24 שנים ו-115 ימים.