אלופת אירופה באיירן מינכן וסגניתה פריז סן ז’רמן ייפגשו הערב (רביעי, 22:00) לקרב אדיר בשחזור של גמר ליגת האלופות מאשתקד, למשחק הראשון מבין שניים ברבע גמר ליגת האלופות שייערך באליאנץ ארנה. 

פליק: “רוצים להגיע לגמר”, פבאר: “זה לא משנה שלבנדובסקי לא כאן” 

מאמנה של באיירן מינכן, האנס פליק, התייחס לזיכרונות מהגמר אשתקד: “אני לא יודע לגבי היריבה, אבל מבחינתו אין לזה חשיבות. זה משחק חדש, מול קבוצה חדשה ומאמן חדש. הכל שונה בפאריס. אנחנו רוצים לעלות לחצי הגמר ולגמר. לשם כך אנחנו צריכים להיות מאוד מרוכזים, זו המשימה שלנו”.

מצבם של מארק רוקה וסרג’ גנאבריי: “רוקה נפצע ולגנאברי יש כאב גרון כך שהוא לא אמור להיות מסוגל לשחק”. בהמשך הודיעה באיירן שגנאברי נדבק בקורונה והוא כבר נמצא בבידוד ביתי לאחר שהפגין את התסמינים עליהן דיבר מאמנו.

ג’רום בואטנג והאפשרות שיעזוב בתום העונה: “אני לא רוצה לדבר על זה לפני משחק כל כך חשוב. אני לא יודע איך התקשורת יודעת את זה. הייתה לו עונה טובה מאוד וגם בעונה שעברה הוא היה מצוין. הוא מאוד מרוכז בתפקיד שלו וזה טוב”. 

ג'רום בואטנג, יעזוב את אלופת אירופה בתום העונה? (רויטרס)ג'רום בואטנג, יעזוב את אלופת אירופה בתום העונה? (רויטרס)

צ’ופו מוטינג שמחליף את לבנדובסקי: “צ'ופו הוא שחקן חשוב עבורנו. לא הייתה לו תקופה קלה אבל הוא הראה את כל האיכות שלו מול לייפציג. הוא מאוד חשוב לקבוצה כי הוא בחור נהדר. הוא מאחד את הקבוצה ובגלל זה אנחנו שמחים שהוא איתנו".

בנג’מין פבאר, מגנה הצרפתי של באיירן מינכן דיבר על היעדרותו של רוברט לבנדובסקי: “זה לא משנה הרבה חוץ מזה שהוא לא כאן. כמובן שאנחנו מתגעגעים אליו, הוא ה-9 הטוב בעולם אבל יש לנו סגל חזק וגדול מספיק. ש לנו את צ’ופו מוטינג ושחקנים נוספים שיכולים לשחק בעמדה הזאת. צ’ופו שיחק מצוין מול לייפציג. יש לנו קבוצה גדולה וסגל רחב. כמובן שאנחנו מתגעגעים לרוברט, אבל אנחנו מסתגלים למצב שהוא לא כאן. אנחנו נמשיך לשחק באותה הדרך ולא שואלים שאלות”.

לבנדובסקי ופבאר חוגגים, "ה-9 הטוב בעולם" (רויטרס)לבנדובסקי ופבאר חוגגים, "ה-9 הטוב בעולם" (רויטרס)

המגן החמיא לקיליאן אמבפה: "הוא שחקן ברמה עולמית ומוכיח זאת בנבחרת צרפת ובפריז. הוא חבר שלי בחיי היום יום אבל במשחק הקרוב הוא יריב. הוא שחקן חשוב עבור פאריס אבל אחרים יכולים לעשות את ההבדל. אי אפשר להתמקד רק בשחקן אחד”.

מן העבר השני, הקבוצה מעיר האורות פרסמה את הסגל שייצא לגרמניה ויכלול את דנילו, אך לא את מאורו איקרדי שעדיין פצוע בברכו ולא יטוס עם הקבוצה. מרקו וראטי ואלכסנדו פלורנצי ייעדרו גם הם כמו גם לאונרדו פארדס שהושעה.

טוכל: “לא ציפיתי שיפטרו אותי מפ.ס.ז’”

צ’לסי תצא למשחק חוץ בפורטו למשחק הראשון ברבע גמר ליגת האלופות. מנג’ר צ’לסי תומאס טוכל דיבר לקראת המשחק וסיפר על פיטוריו מפ.ס.ז’: “לא ציפיתי לזה.  שמעתי את לאונרדו מדבר על זה לראשונה לפני המשחק מול שטרסבורג בו ניצחו 0:4 ולראשונה חשבתי שהם יכולים לפטר אותי". 

תומאס טוכל (רויטרס)תומאס טוכל (רויטרס)

“אחרי המשחק שוחחתי עם לאונרדו, שסיפר לי על ההחלטה שלהם. השיחה ארכה שתי דקות בלבד, כי לא היה הרבה מה לומר. ארזתי את הדברים וחזרתי הביתה לחג המולד. ביליתי חרא של חג המולד”. כמובן שכעבור מספר ימים הוא מונה למאמנה החדש של צ’לסי מה שעזר לו להתגבר על הפרידה. 

למרות זאת, טוכל זוכר דברים טובים מפאריס: "זו הייתה חוויה מדהימה. פ.ס.ז' הוא מועדון נהדר עם כמה מהשחקנים הטובים בעולם. נאלצתי להתמודד עם אנשים טובים. תמיד הרגשתי את ההנאה לעבוד במועדון הזה. היה לי נהדר ולא אשכח זאת לעולם”.

דיאקבי שובר שתיקה על עניין הגזענות