ריאל מדריד אמנם זכתה בפעם השנייה ברציפות בליגת האלופות ועשתה היסטוריה עם 1:4 על יובנטוס בגמר באצטדיון המילניום בקרדיף, אך חלוצם של הביאנקונרי, מריו מנדז’וקיץ’ יכול להתנחם במעט לאחר שהשער שכבש מול הבלאנקוס והשווה את התוצאה זמנית ל-1:1 נבחר היום (שני) לשער העונה במפעל מטעם פאנל של עשרה מומחים מטעם אופ”א, שכלל בין היתר גם את סר אלכס פרגוסון, ראיין גיגס, פאביו קאפלו ורוי הודג’סון. 

הקרואטי בן ה-31 של הגברת הזקנה קיבל את הכדור בדקה ה-27, עצר באלגנטיות על החזה וממרחק עשרה מטרים סיפק מספרת נהדרת לפינת השער הימנית של קיילור נבאס. השער אמנם לא הספיק לזכייה בגביע בעל האוזניים הגדולות, אך סידר לו לפחות לפרס ניחומים שימתיק במעט את הגלולה המרה. אגב, השער של מנדז’וקיץ’ היה היחידי מבין עשרת השערים שנכבש לזכות הקבוצה המפסידה.

המספרת של מנדז'וקיץ' (רויטרס)המספרת של מנדז'וקיץ' (רויטרס)

למקום השני הגיע שערו של קאסמירו, שכבש גם בגמר, נגד נאפולי בשלב שמינית הגמר ולמקום השלישי הגיע שערו של תומאס דילייני מקופנהאגן, שכבש ב-0:4 של הדנים מול ברוז’ הבלגית של ליאור רפאלוב. במקרה הזה כריסטיאנו רונאלדו נאלץ להסתפק במקום התשיעי בלבד, על השער שכבש בשלב הבתים ב-1:2 על האקסית המיתולוגית, ספורטינג ליסבון.

הטופ 10 המלא: 

1. מריו מנדז'וקיץ' (יובנטוס, מול ריאל מדריד בגמר – 4:1).
2. קאסמירו (ריאל מדריד, מול נאפולי בשמינית הגמר – 1:3).
3. תומאס דילייני (קופנהאגן, מול ברוז' בשלב הבתים – 0:4).
4. אריאן רובן (באיירן מינכן, מול ארסנל בשמינית הגמר – 1:5).
5. גונסאלו היגוואין (יובנטוס, מול מונאקו בחצי הגמר – 0:2).
6. מסוט אוזיל (ארסנל, מול לודוגורץ בשלב הבתים – 2:3).
7. אנטואן גריזמן (אתלטיקו מדריד, מול רוסטוב בשלב הבתים – 1:2).
8. דני אלבס (יובנטוס, מול מונאקו בחצי הגמר – 1:2).
9. כריסטיאנו רונאלדו (ריאל מדריד, מול ספורטינג ליסבון בשלב הבתים – 1:2).
10. אלכסיס סאנצ'ס (ארסנל, מול לודוגורץ בשלב הבתים – 0:6).