המחזור הרביעי בשלב הבתים של ליגת האלופות הגיע הערב (רביעי) לסיומו עם שמונה משחקים, כאשר תמונת העולות לשמינית הגמר מתחילה להתגבש, כאשר 6 קבוצות כבר הבטיחו את מקומן בשלב הבא. 

הקבוצות שהצטרפו הערב לרשימת העולות לשמינית הן באיירן מינכן, שגברה 1:3 על רד בול זלצבורג ומנצ’סטר סיטי, שהסתפקה ב-0:1 קטן על אולימפיאקוס, ששמר על מאזן מושלם. בכך, הבווארים והסיטיזנס הצטרפו לצ’לסי, סביליה, ברצלונה ויובנטוס, שהספיקו גם הן להבטיח כבר את מקומן בשלב הבא. 

שחקני באיירן מינכן חוגגים עם קינגסלי קומאן (רדאד ג'בארה)שחקני באיירן מינכן חוגגים עם קינגסלי קומאן (רדאד ג'בארה)

בית 1

באיירן מינכן כאמור כבר עלתה לשמינית הגמר שבמאזנה 12 נקודות, כאשר על הכרטיס השני ייאבקו אתלטיקו מדריד, שמדורגת במקום השני עם 5 נקודות, לוקומוטיב מוסקבה שבמקום השלישי עם 3 נקודות וזלצבורג, שנראית כמי שתהיה מוכנה להתפשר גם על המקום השלישי והכרטיס לליגה האירופית כאשר היא מדורגת במקום הרביעי בבית עם נקודה אחת בלבד. 

שחקני אתלטיקו מדריד. יעמדו בלחץ? (La Liga)שחקני אתלטיקו מדריד. יעמדו בלחץ? (La Liga)

בית 2

בורוסיה מנשנגלדבאך אמנם טרם הבטיחה את עלייתה, אך עשתה צעד משמעותי בדרך לשמינית  הגמר כאשר פירקה 0:4 את שחטאר דונייצק, אותה מחצה 0:6 במחזור הקודם, והתבססה במקום הראשון עם 8 נקודות, בעוד במקום השני ניצבת ריאל מדריד עם 7 נקודות אחרי שגברה 0:2 על אינטר. עם זאת, על אף שתי התבוסות שספגה, שחטאר דונייצק, שמדורגת במקום השלישי עם 4 נקודות, בעוד אינטר נראית כמי שאיבדה סיכוי לעלות לשלב הבא, כאשר היא מדורגת במקום הרביעי והאחרון עם 2 נקודות בלבד. 

שחקני ריאל מדריד חוגגים עם אדן הזאר (רויטרס)שחקני ריאל מדריד חוגגים עם אדן הזאר (רויטרס)

בית 3

פפ גווארדיולה ומנצ’סטר סיטי גברו 0:1 על אולימפיאקוס, שמרו על מאזן מושלם עם 12 נקודות אחרי ארבעה משחקים והבטיחו את מקומם בשמינית הגמר. כמו כן, גם פורטו קרובה להבטיח את עלייתה לשלב הבא כאשר היא מדורגת במקום השני עם 9 נקודות, 6 נקודות יותר מאשר לאולימפיאקוס, שבמקום השלישי, בעוד מארסיי איבדה סיכוי והיא אחרונה עם 0 נקודות מ-12 אפשריות ומאזן השערים שלה עומד על 9 ספיגות לעומת 0 שערי זכות.

שחקני סיטי חוגגים עם פיל פודן (רויטרס)שחקני סיטי חוגגים עם פיל פודן (רויטרס)

בית 4

ליברפול אמנם הפסידה 2:0 לאטאלנטה באנפילד, אך היא עדיין מדורגת במקום הראשון עם 9 נקודות וקרובה להבטחת עלייתה לשמינית הגמר מאחר ואייאקס השנייה, אשר מדורגת במקום השני עם 7 נקודות ואטאלנטה השלישית, שמחזיקה גם היא ב-7 נקודות, עוד ייפגשו בהמשך ואחת מהן לפחות תאבד נקודות במאבק על העלייה וכמו כן, מתוך ידיעה שמצפה לה משחק מול מיטיולן האחרונה, שהפסידה בכל ארבעת משחקיה עד כה. 

שחקני ליברפול (רויטרס)שחקני ליברפול (רויטרס)

בית 5

המאבק על העלייה לשמינית נסגר סופית לאחר שצ’לסי המוליכה גברה 1:2 על ראן, בעוד סביליה השנייה גברה 1:2 על קרסנודאר הרוסית ושתיהן מחזיקות כעת ב-10 נקודות כל אחת ורחוקות 9 נקודות מהצרפתים והרוסים, שייאבקו על המקום השלישי והכרטיס להמשך הדרך בליגה האירופית.

שחקני צ'לסי חוגגים (רויטרס)שחקני צ'לסי חוגגים (רויטרס)

בית 6

בורוסיה דורטמונד מוליכה את הבית עם 9 נקודות אחרי שגברה 0:3 על ברוז’ והיא קרובה להבטיח את מקומה בשמינית הגמר באופן סופי, בעוד גם לאציו השנייה במצב טוב עם 8 נקודות אחרי שניצחה 1:3 את זניט סנט פטרסבורג. ברוז’ הבלגית מדורגת במקום השלישי עם 4 נקודות, אך סיכוייה לעלות קלושים, בעוד זניט הרוסית איבדה סיכוי ותנסה לחלוף על פני הבלגים בדרך למקום השלישי.

שחקני דורטמונד חוגגים עם ג'יידון סאנצ'ו (רויטרס)שחקני דורטמונד חוגגים עם ג'יידון סאנצ'ו (רויטרס)

בית 7

בית נוסף בו זהות העולות כבר הוכרעה. ברצלונה נותרה מושלמת עם 12 נקודות אחרי שגברה בסגל חסר 0:4 על דינמו קייב והבטיחה את מקומה בשמינית הגמר, בעוד גם יובנטוס עלתה לשמינית כאשר גברה 1:2 על פרנצווארוש והיא מדורגת במקום השני עם 9 נקודות, 8 נקודות יותר מאשר להונגרים ולאוקראינים, שימשיכו להיאבק על המקום השלישי, כאשר גם המאבק על המקום הראשון יימשך בין הקטאלונים לביאנקונרי.

שחקני ברצלונה חוגגים עם סרג'יניו דסט (רויטרס)שחקני ברצלונה חוגגים עם סרג'יניו דסט (רויטרס)

בית 8

בית המוות הבטיח וממשיך לקיים. מנצ’סטר יונייטד נמצאת במקום הראשון עם 9 נקודות אחרי שגברה 1:4 על בשאקשהיר הטורקית ונקמה בה על ה-2:1 בטורקיה במחזור הקודם, בעוד פאריס סן ז’רמן גברה 0:1 על לייפציג ועלתה למקום השני עם 6 נקודות, בדיוק כמו לגרמנים, בהם נקמו על ה-2:1 בגרמניה. בשאקשהיר מדורגת במקום האחרון עם 3 נקודות ולכאורה עדיין בתמונה, אך נראה שמדובר במאבק משולש בין יונייטד, פ.ס.ז’ ולייפציג, כאשר האנגלים מחזיקים ביתרון חשוב ביד.

שחקני יונייטד חוגגים עם מרקוס רשפורד (רויטרס)שחקני יונייטד חוגגים עם מרקוס רשפורד (רויטרס)