עוד לפני שהחל גומלין שמינית גמר ליגת האלופות אמש (שבת) בין באיירן מינכן לצ’לסי, לבווארים היה יתרון של 0:3 בכיס מהמפגש הראשון, אבל גם במפגש הזה החבורה של האנזי פליק לא התרגשה והשלימה בסטייל העפלה לרבע הגמר עם 1:4 מהדהד שקבע 1:7 בסיכום שני המשחקים בדרך למפגש מול ברצלונה באצטדיון בליסבון ביום שישי.

נתון מעניין לקראת המשחק הוא שבאיירן ובארסה כבר נפגשו שלוש פעמים בשלב הנוקאאוט של המפעל בער ובכל אחת מהפעמים, הקבוצה שניצחה במפגש גם הייתה זו שזכתה בתואר בסופו של דבר.

פיליפה קוטיניו מקבל תדרוך מהאנזי פליק (רויטרס)פיליפה קוטיניו מקבל תדרוך מהאנזי פליק (רויטרס)

המאמן האנזי פליק הסביר לאחר המשחק: “אנחנו נתכונן למפגש מול ברצלונה כמו לכל יריבה אחרת, אנחנו רוצים להראות שוב את נקודות החוזק שלנו, להיות ב-100%, להתרכז באיך להביא את היכולות שלנו לידי ביטוי במשחק עצמו. אנחנו לא נתרכז בליאו מסי בלבד, אנחנו צריכים לשים לב לכל שחקן”.

דויד אלאבה, מגן באיירן אמר לאחר ההעפלה: “אנחנו כבר מתרגשים, ברצלונה היא יריבה איכותית, השחקנים שלה כבודדים הם הטובים ביותר שיש, אבל אנחנו רוצים לעמוד מולם, הציפייה גדולה מאוד. אנחנו נגיע לפורטוגל עם כל הביטחון, כי אחרי החודשים האחרונים, אין לנו מפני מה להסתתר”.

תומאס מולר (רויטרס)תומאס מולר (רויטרס)

תומאס מולר הוסיף: “לא רצינו להגיע במזל לשלב הבא, יש לנו עד יום שישי להתכונן למשחק הבא, ככה שלא התכוונו לרגע לשמור אנרגיה. עכשיו המוטו שלנו הוא: “בכל הכוח קדימה”, אנחנו כרגע בעיצומו של רצף משחקים ללא הפסד ומשיא לשיא, אני לא יודע עוד כמה נמשיך ברצף, אבל נהיה פייבוריטים ברוב המשחקים ונהיה חייבים לנצח. דרוש יותר מכישרון, לברצלונה גם היו בעיות לאחרונה והכל יכול לקרות”.

ברשתות החברתיות תפס הכינוי 7UP, כמו המשקה המוכר את עיקר השיח בנוגע להעפלה של באיירן. ההסבר? ב-2012 הפסידו הבווארים בגמר המפעל את התואר לצ’לסי, אך שנה לאחר מכן זכו בו, שבע שנים לאחר מכן הם שוב פגשו את הבלוז והפעם הרשיתו מולם 7 פעמים בדרך לגמר. אגב רוברט לבנדובסקי היה מעורב בכל שבעת השערים