כנראה שאין עיר שמזוהה עם ליגת האלופות יותר ממדריד, אבל אתמול בערב (רביעי), דווקא הקבוצה היותר ‘צנועה’ של העיר, אתלטיקו, הפכה לסיפור הגדול עד כה של שלב שמינית הגמר, כשניצחה 0:2 בוונדה מטרפולטינו את יובנטוס, והשיגה מקדמה עצומה לקראת מפגש הגומלין בטורינו.

והמשחק הזה סיפק לנו כל כך הרבה סיפורים. מצד אחד הקולצ’ונרוס, שמארחים את הגמר בסיום העונה ורוצים סוף סוף לזכות במפעל. מנגד, יובנטוס, גם היא נואשת לזכייה במפעל הכי יוקרתי ביבשת אחרי שני הפסדים בגמר בשנים האחרונות, עם החיזוק של כריסטיאנו רונאלדו, ‘המלך’ הבלתי מעורער של ליגת האלופות שחזר למדריד למשחק נגד הקבוצה אותה ניצח כל כך הרבה פעמים בעבר.

שחקני אתלטיקו מדריד חוגגים (רויטרס)שחקני אתלטיקו מדריד חוגגים (רויטרס)

ובסיום, זה היה ערב שכולו תצוגת תכלית של אתלטיקו מדריד, שהתאוששה משער של אלברו מוראטה שנפסל בעקבות החלטה צודקת של ה-VAR, ובעזרת צמד הבלמים האורוגוואי שלה, חוסה חימנס ודייגו גודין, רשמה ניצחון כל כך משמעותי. תחת דייגו סימאונה, הקולצ’ונרוס לא ספגו ב-52% מהמשחקים שלהם, נתון שהופך את המשימה של יובה במשחק הגומלין לקשה במיוחד.

בתקשורת המדרידאית יצאו מגידרם עם מחמאות למאמן ולקבוצתו. “פורצה אתלטיקו!”, “סימאונה כבש את ההר” ו-”הדו קרב עם יובנטוס בכיס של אתלטיקו”, היו רק חלק מהכותרות הבוקר. גם ב’אס’ וגם ב’מארקה’ שיבחו את האופי של הקבוצה אחרי פסילת השער של מוראטה, וכתבו בין היתר: “כל קבוצה אחרת הייתה מתפרקת אחרי ההחלטה הזאת, אבל אתלטיקו היא לא כל קבוצה אחרת, היא קבוצה שאף פעם לא מתה”.

אלברו מוראטה, שכבש וחגג נגד האקסית רק כדי לראות את שערו מבוטל, אמר בסיום: “אני חושב שזה היה גול חוקי. קייליני הוא אחד הבלמים הכי חזקים בעולם, צריך לדחוף אותו יותר חזק כדי להפיל אותו. תודה לאל שניצחנו ואנחנו לא צריכים להתעסק בזה עכשיו. כרגע אני לא אוהב את ה-VAR, אם בעתיד זה יעזור לי לקבל פנדל לזכותי, אולי אוהב אותו”.

חוסה חימנס שמר על צניעות ואמר: “האוהדים עשו את העבודה שלהם וזה הורגש לאורך כל המשחק. לא היינו פייבוריטים לרגע בהתמודדות הזאת ואנחנו לא מגיעים כפייבוריטים לגומלין. אנחנו ממשיכים להאמין בעצמנו ולהתבגר כקבוצה. אנחנו צריכים לרדת לקרקע עכשיו ולחשוב רק על המשחק הקרוב”.