אם במונדיאל 2014 ארגנטינה יצאה חבולה ועם הראש בין הידיים אחרי הפסד בגמר לגרמניה, אז תתארו לכם מה עובר על שחקניו של חורחה סמאפולי כרגע. ארגנטינה מלקקת את הפצעים אחרי ההשפלה 3:0 לקרואטיה אמש (חמישי), כאשר היא נמצאת על סף הדחה כבר בשלב הבתים עם נקודה בלבד אחרי שני משחקים.

חשוב לציין כי לארגנטינה עדיין יש סיכוי לעלות לשמינית הגמר, אך הרבה מזה תלוי בתוצאה בין איסלנד לניגריה במשחק השני בבית. גם אם תעלה, בארגנטינה יודעים כי היכולת הזו לא תספיק להרבה והרעש והלכלוך התחיל לצאת.

מסי. פשוט לא הופיע (רויטרס)מסי. פשוט לא הופיע (רויטרס)

“התבזות של נבחרת חסרת שליטה", תקף ה’קלארין’ בכותרת. “ארגנטינה אכזבה ונמצאת עם רגל אחת מחוץ למונדיאל. קרואטיה מחצה אותנו 3:0 ולא היו לנו תשובות בשום שלב במשחק. הטעות הענקית של השוער התחילה את הסיוט, מסי לא נגע בכדור וסמפאולי ספג עלבונות”, עוד נכתב באתר.

"ארגנטינה סבלה תבוסה משפילה נגד קרואטיה והיא על סף הדחה כואבת”, נכתב באתר ‘אולה’, כאשר הכותרת הציגה “לילה של צרות”. “ארגנטינה הובכה מול קרואטיה והעתיד במונדיאל נמצא בסכנה”, כתבו ב-‘La nacion’.

חורחה סמפאולי (רויטרס)חורחה סמפאולי (רויטרס)

גם בתקשורת העולמית חתכו את הארגנטינאים. הכותרת הראשי בעיתון ה’אס’ הספרדי כתב “ארגנטינה הרוסה’. “ארגנטינה בוכה’, נכתב ב’מונדו דה פורטיבו’. “הנבחרת משחזרת את הסיוט מ-2002. מסי חסר, המאמן רק יותר מזיק מאשר מועיל ועל המגרש יש 11 שחקנים ללא נשמה. הנבחרת הלאומית עוברת דרך תהום עם עיניים עצומות”. ב’מארקה’ יצאו בכותרת “פיאסקו של מונדיאל”, “הלילה השחור של מסי”. 

גם שחקני העבר של הנבחרת לא חסכו בביקורת ואחד מהם אף היה מועמד לא פעם לאימון הנבחרת בעצמו, דייגו סיאמונה, מאמנה הנוכחי של אתלטיקו מדריד. בשיחה שערך עם עוזרו ודלפה לרשת, צ’ולו חותך את מסי, תוקף את סמפאולי וגם מבקר את ווילי קבאז’רו.

“מה שקורה עכשיו בנבחרת זה מה שקורה כבר ארבע שנים”, אמר סיאמונה לחרמן בורגוס. “זו אנרכיה. אין מנהיגות מאלה שצריכים להוביל את שאר השחקנים, זו פשוט נבחרת אבודה”. על מסי הוסיף: “הוא שחקן מאוד טוב, אבל הוא שחקן מאוד טוב כי הוא משחק עם שחקנים טובים לידו. אם היית צריך לבחור בינו לבין כריסטיאנו רונאלדו, במשחק רגיל, במי היית בוחר?”.