נבחרת ארגנטינה, שלא הגיעה לישראל ב-9.6 כמתוכנן למשחק הידידות באצטדיון טדי, פתחה היום (שבת) את הופעותיה במונדיאל 2018 עם 1:1 מאכזב מול איסלנד והחמצת פנדל של ליאו מסי.

האם הברכה שרצו הארגנטנאים רצו לקבל בכותל כפי שעשה דייגו ארמנדו מראדונה וחבריו ב-1990, הפכה לקללה? על שאלת ONE במסיבת העיתונאים לאחר המשחק באצטדיון ספרטק במוסקבה, ענה בקצרה המאמן של האלביסלסטה.

"האמת היא שלא הגענו לישראל כי המסע הזה יכול היה להשפיע עלינו לקראת ההגעה לרוסיה", אמר סמפאולי ל-ONE על מה גרם לארגנטינה לבטל את המשחק. "ההחלטה הזאת לא נעשתה ברמה שלי או של השחקנים, זה בכלל לא היה בידיים שלנו".

עוד הוסיף: "הנסיבות לתיקו הזה, כמו הפנדל שליאו החמיץ, הן חלק מהעבר עכשיו, נכנסו לסטטיסטיקה. הערך של מסי עבור הנבחרת הוא גדול, היה לו קשה מאוד מול האיסלנדים, שהפעילו עליו הרבה לחץ. הם רצו לנצח את המשחק כמונו והתקשינו מולם. המשחקים מול ניגריה וקרואטיה יהיו שונים מאשר מול איסלנד ונצטרך להבין בדיוק כל יריבה כדי לנצח אותה".

מסי וארגנטינה מאוכזבים (רויטרס)מסי וארגנטינה מאוכזבים (רויטרס)

העובדה שנתן את המפתחות לווילי קבאז'רו ולא לפרנקו ארמני: "בוחרים שוער לא רק לפי הכישורים שלו אלא גם לפי התקשורת שלו עם שאר השחקנים. זאת אופציה שנבחנה במשחקי ההכנה והחלטנו לבחור בה".