העיתונאי הארגנטינאי סבסטיאן ויגנולו, שהיה זה שדיווח בקיץ הקודם על סאגת הפקס של ליאו מסי ונחשב מקושר למשפחתו של הפרעוש, פרסם הבוקר (שלישי) כי הכוכב ימשיך בברצלונה לעוד שנתיים נוספות, בעוד הקבוצה תנסה להביא את ניימאר גם כן.

סאגת חידוש החוזה של הגאון מארגנטינה מעסיקה רבות את אנשי המועדון, אך נראה שהצדדים בדרך להסכמה כשהכוכב עתיד לחתום על חידוש חוזה בקבוצה עם קיצוץ משמעותי בשכרו, אך הבטחה לפרויקט שאפתני שעשוי לכלול, כאמור, את חברו ניימאר.

שערים מטורפים, משחק משוגע. בארסה מנצחת!

בתוך כך, דיווח לילי בקטלוניה חושף עוד צד במשא ומתן בין ברצלונה לליאו מסי על חוזה חדש. על פי העיתונאי צ’אבי קמפוס, בפגישה שנערכה בין הפרעוש לנשיא החדש, ז’ואן לאפורטה, ימים בודדים אחרי בחירתו כנשיא החדש של המועדון, מסי ציין בפני לאפורטה כי הוא מתכוון לשחק עוד שנתיים ברמה הגבוהה ביותר שיש ולאחר מכן, ימשיך את הקריירה שלו במיאמי, ב-MLS, בקבוצתו של דייויד בקהאם. 

הדיווח הזה מצטרף לדיווח נוסף שפורסם בשבוע שעבר על הדרישות של אביו של מסי לחוזה לעשר שנים, במהלכן ישחק רק שנתיים בברצלונה, ימשיך לעבר סיום הקריירה בארצות הברית, ויחזור לתפקיד מקצועי במועדון הקטלוני לאחר מכן. 

עוד מדווח צ’אבי קמפוס כי מסי לא קיבל החלטה לגבי עתידו הקרוב, כאשר ברצלונה נמצאת עדיין כמועמדת המועדפת להחתים אותו על חוזה חדש. הוא הדגיש כי הפרעוש נותן קדימות לקטלונים ביחס לכל קבוצה. לאפורטה מצידו בטוח שיצליח להביא את ההצעה הנכונה עבור מי שכבש העונה בליגה הספרדית 27 שערים. 

ליאו מסי בועט (רויטרס)ליאו מסי בועט (רויטרס)

הפגישה הראשונה בין הצדדים הייתה חיובית מאוד ונכון לימים אלה, מסי ממתין להצעה של לאפורטה כשזו תגיע באופן רשמי על כתב. נראה כי נשיא ברצלונה מצידו מחכה לסגור כמה נושאים כלכליים לקראת העתיד עם הלוואות כאלה ואחרות, על מנת שיוכל להפוך את ההצעה לרשמית. 

הדיווחים על מעבר לארצות הברית אולי מפתיעים, אך לא באים משום מקום. באחד הראיונות האחרונים שלו, מסי ציין כי יש בו רצון לשחק ב-MLS בסיום הקריירה ונראה כי הרעיון של דייויד בקהאם להביא אותו למיאמי, מדבר אליו. כך או כך, ההצעה של לאפורטה למסי תהיה כפי הנראה בחוזה לשנתיים עם אופציה לעונה שלישית במקרה שמסי יתחרט ויחליט שאינו רוצה לעבור לארה”ב, אלא לפרוש באירופה.