איזה חוסר מזל לכוכבה הצעיר בן ה-18 של ברצלונה, אנסו פאטי. השחקן שנפצע בברכו בנובמבר האחרון אמנם הספיק לכבוש 4 שערים ולבשל שער אחד בליגה והוסיף עוד שער ו-3 בישולים ב-3 משחקים בליגת האלופות, אך לצערו הוא יחמיץ כנראה את שאר העונה.

האכזבה הגדולה מקבלת משנה תוקף לאור הנתונים הבאים: פאטי הוא השחקן הצעיר ביותר שכבש שער עבור הקבוצה הראשונה של ברצלונה, הכובש הצעיר ביותר בהיסטוריה של הצ’מפיונס (בעונה הקודמת בשלב הבתים מול אינטר) והכובש הצעיר ביותר בתולדות הנבחרת הספרדית (השער השלישי מול אוקראינה בתחילת ספטמבר האחרון). הכול טרם גיל 18, כן?

בנקודה זו נעבור ברשותכם לצד הפיננסי, שם הבשורות עבור פאטי נראות הרבה ורודות. ע”פ אתר transfermarkt שווי של השחקן עומד היום על 80 מיליון אירו, אבל אף אחד לא ירים גבה אם הסכום בפועל יהיה הרבה מעל 100 מיליון. נזכיר כי סעיף השחרור שלו כעת עומד על 400 מיליון אירו מאז הצטרף לסגל הרשמי של הקבוצה הבוגרת, ואם מישהו נבהל מהסכום, נזכיר שפ.ס.ז’ כבר שילמה לפני 4 שנים 222 מיליון אירו על ניימאר (לטירוף הרי אין גבול).

פאטי מקבל את תואר שחקן החודש. כנראה לא בפעם האחרונה (La Liga)פאטי מקבל את תואר שחקן החודש. כנראה לא בפעם האחרונה (La Liga)

גם באשר להכנסות של פאטי אין לכם מה לחשוש. כעת הוא מרוויח בברצלונה סכום של כ-3 מיליון אירו בשנה, ולכך צריך להוסיף את ההכנסות מהסכם החסות שלו עם NIKE, שידעה לזהות מהר מאוד את המטאור הבא בכדורגל העולמי.

כעת הוא זוכה למקור הכנסה נוסף כאשר נבחר לשמש כשגריר של מותג הרכב הקטאלוני CUPRA, שהוא למעשה מותג הספורט של SEAT. האחרון מצטרף רשמית למשפחת המותג והוא כעת השחקן השני של ברצלונה שהופך לשגריר לאחר שוער הקבוצה מארק-אנדרה טר שטגן.

פאטי יקבל לרשותו את ה-Cupra Formentor, אשר הותאמה כמובן לטעמו האישי. האחרון גם הסביר את החיבור של למותג: “CUPRA שואפת להתרחק מהקונבנציונליות עם עיצוב שונה ומרענן. החזון שלהם לאפשר ביצועים ברמה הגבוהה ביותר משקף את התפישה שלי ככדורגלן ואני חושב שהחיבור בינינו לא יכל להיות מוצלח יותר. אני כבר מצפה לקחת חלק בפרוייקטים העתידיים של המותג וכמובן לנהוג ברכבים שלו”.

נשיא SEAT ו-CUPRA וויין גריפית’ס ואנסו פאטי (יח"צ)נשיא SEAT ו-CUPRA וויין גריפית’ס ואנסו פאטי (יח"צ)

נשיא SEAT ו-CUPRA וויין גריפית’ס התייחס גם הוא לחיבור עם הכדורגלן המבטיח של ברצלונה לאחר המפגש ביניהם: “אנחנו ב-CUPRA מזדהים באופן מוחלט עם הקריירה של אנסו פאטי – שחקן צעיר עם ערכים של צניעות אשר נלחם כדי להשיג את חלומותיו ומהווה השראה להצלחה ולאמביציה. בתקופת זמנה קצרה, גם המותג שלנו וגם פאטי הצלחנו לפרוץ דרך בעזרת אופי יוצא דופן ותשוקה בלתי פוסקת להשתפר ולהתפתח”.

למי שהספיק לשכוח או פספס, אין מדובר בחיבור הראשון בין פאטי למותג הקטאלוני. לפני מספר חודשים הוא לקח חלק בסרטון פרסומת עבור דגם ה-CUPRA el Born (הדגם הראשון של החברה שהינו 100% חשמלי), וגם אז הוא התייחס לקריירה שלו ככדורגלן: “כל מה שאיחלתי לעצמי ב-2020 התגשם. אפילו דברים שכלל לא צפיתי שיקרו. להיות חלק מהקבוצה הראשונה של ברצלונה, הופעת הבכורה בנבחרת ספרד, להיות השחקן הצעיר ביותר שמבקיע בליגת האלופות. זו הייתה אמורה להיות השנה הטובה ביותר בחיי” (הדברים נאמרו על רקע העובדה שהשנה נזכרה בסופו של דבר בהקשרה השלילי של הקורונה ש.ל.).

פאטי נחשף לדבר הבא של CUPRA (יח"צ)פאטי נחשף לדבר הבא של CUPRA (יח"צ)

פאטי הצעיר נחשף בימים האחרונים גם לדגם ה-SUV החשמלי של המותג Cupra Tavascan, אשר הוצג כאב טיפוס ב-2019 ואמור להיכנס לשוק ב-2024. אין מדובר בבשורה של מה בכך שכן נשיא SEAT ו-CUPRA וויין גריפית’ס התבטא כי מדובר ב”חלום הגדול ביותר של החברה”. יהיה זה אגב הדגם החשמלי השני של החברה לאחר ה-CUPRA el Born שיושק מאוחר יותר השנה.

מדובר ברכב באורך 4.5 מטרים עם 306 כוחות סוס וטווח נסיעה של 400 ק”מ בכל טעינה מלאה, ואם נשיא החברה כל כך מתרגש, כנראה שבהחלט יש למה לצפות.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!