נבחרת צרפת פתחה אמש (שבת) את קמפיין ליגת האומות 20/21 עם 0:1 דחוק על שבדיה, שנחשבת לנבחרת הכי חלשה בבית 3 בדרג א’, שכולל גם את סגנית אלופת העולם קרואטיה ואת אלופת אירופה פורטוגל.

הצרפתים לא הרשימו אך נהנו משער נהדר של קיליאן אמבפה, בעוד אנטואן גריזמן המשיך להציג יכולת חלשה ואף החטיא פנדל, בפעם השלישית ברצף במדי הטריקולור. מי שהתייחס ליכולת של חברו בסיום המשחק הוא חלוץ נבחרת צרפת, אוליבייה ז’ירו.

“החמצת הפנדל של גריזמן? הוא חייב להחזיר לעצמו את הביטחון. אנחנו יודעים שלחלוצים יש תקופות קשות, אתה צריך לעבוד קשה, למצוא מפלט בעבודה. אני לא מודאג בקשר אליו, יש לו את האופי כדי לחזור לכבוש פנדלים ושערים בכלל, יש לו את הסוד לזה. אני חושב שהיה לו משחק טוב מול שבדיה”, אמר ז’ירו.

אנטואן גריזמן (רויטרס)אנטואן גריזמן (רויטרס)

מאמן צרפת ניסה שיטה חדשה של 3:5:2, כאשר ז’ירו ואמבפה הם שני החלוצים וגריזמן מאחוריהם. מי שהתייחס לכך בסיום הוא כובש השער היחיד במשחק, אמבפה, שאמר: “זו שיטה חדשה, זה לא יהיה נהדר מהרגע הראשון אבל ראינו שזה יכול להיות טוב. ברור שאני קרוב יותר לשער ככה ואני שמח, אבל זה גם מתאים לתכונות של שחקנים אחרים בנבחרת”. אמבפה התייחס גם לשאלת כשירותו למשחק מול קרואטיה אחרי שספג פגיעה קלה בקרסול: “אם המאמן ירצה שאשחק, אשמח לשחק. אם לא, אשאר על הספסל. הקרסול כואב קצת, קיבלתי מכה, אבל זה ישתפר בימים הקרובים”.

מי שהרשימה הרבה יותר מצרפת היא נבחרת בפורטוגל, שנמצאת במקום הראשון בבית אחרי 1:4 על קרואטיה. מרשימה אפילו יותר היא העובדה שהפורטוגלים עשו זאת ללא כריסטיאנו רונאלדו, שסובל מזיהום בעקבות עקיצת דבורה ונעדר מהמשחק.

שחקני פורטוגל חוגגים עם ז'ואאו פליקס (רויטרס)שחקני פורטוגל חוגגים עם ז'ואאו פליקס (רויטרס)

מאמן פורטוגל פרננדו סנטוס התייחס לכוכב שלו אחרי הניצחון ולקראת המשחק מול שבדיה בעוד יומיים ואמר: “אני לא שומר עליו. אם הוא היה במצב לשחק, הוא היה פה, גם אם היה אפשר להעלות אותו מהספסל במהלך המשחק. הוא התאמן, מרגיש יותר טוב, הוא יבוא איתנו לשבדיה. אין לו שום פציעה, אבל הוא צריך להחלים מהזיהום”.

על המשחק עצמו אמר המאמן: “במהלך השבוע השחקנים הוכיחו לי שאפשר לתת הצגה יפה והם אכן הגיבו ב-100 אחוז. השחקנים מכירים אלה את אלה היטב, העבודה הקשה הייתה לזכור מה צריך לעשות”.