משבר הקורונה עתיד להכניס ככל הנראה לסיחרור את ברצלונה. על פי דיווח ב’מארקה’ הספרדי הבוקר (שלישי), הבלאוגרנה עתידים להיות פעילים מאוד בשוק ההעברות הקיץ, אבל לא מההיבט של רכישת שחקנים, אלא מהכיוון השני – מכירה והשאלת שחקנים, בעיקר כדי להקטין את הנזק הכלכלי ומדובר על עזיבה של כמחצית הסגל, כפי שמתואר.

בספרד מתואר מצב מאוד מוזר שעתיד לקרות בשוק ההעברות, כאשר המועדונים הגדולים באירופה יסבלו מאוד ממשבר כלכלי בעקבות הנזקים של הנגיף ולא עתידות לפזר סכומים גדולים על שחקנים, כולל ברצלונה שמאוד חפצה בניימאר, לאוטרו מרטינס, אך כדי לממש עסקאות שכאלו תצטרך גם להכניס הרבה כסף לקופתה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
למצעד הזה חיכינו: שערי הצ'יפ היפים ביותר

במצב הנתון יש כבר כמה שחקנים שמועמדים לעזוב ובראשם איבן ראקיטיץ’ וארתורו וידאל. לשניהם נותרה עוד עונה אחת בחוזה ולמועדון ברור שזו ההזדמנות האחרונה להרוויח עבורם משהו שכן בקיץ 2021 כבר יהיו לשחקנים חופשיים ולא תתקבל עבורם תמורה. בעוד הקרואטי עשוי להישאר בספרד כשסביליה ואתלטיקו מדריד מחזרות, הצ’יליאני עשוי להיות כלול בטרייד עם אינטר עבור מרטינס.

עוד שחקן שעשוי לעבור בעסקה עבור החלוץ הצעיר של הנראזורי הוא קרלס אלנייה, שהעונה הושאל לבטיס ויחזור בקיץ. במועדון רצו להשאירו, אך גם יודעים שניתן לכלול אותו בטרייד שכן אינטר כבר הספיקה להתרשם ממנו בעבר. שחקן נוסף שאמור לחזור מהשאלה הוא ז’אן קלייר טודיבו ששיחק העונה בשאלקה, אך לגרמנים יש אפשרות לרכישתו ב-25 מיליון אירו ובבארסה מחכים לראות כיצד יפעלו.

ז'אן קלייר טודיבו (רויטרס)ז'אן קלייר טודיבו (רויטרס)

גם בחוליית ההגנה עתידים לקרות לא מעט שינויים. בעוד בבלאוגרנה מחפשים מגן שמאלי ובלם נוסף, נראה שמי שבדרך החוצה הוא נלסון סמדו, על אף שהוצע לו חוזה מחודש, אך יש בו עניין רב. לגבי אומטיטי, ברצלונה תקשיב להצעות עליו, על אף שהצרפתי לא שש לעזוב ולגבי מוסא וואגה שמושאל לניס עם אופציית רכישה ב-10 מיליון אירו, במועדון יחכו לראות כיצד יחליטו לפעול הצרפתים..

עוברים לחלק הקדמי. שני שחקנים עליהם הקטאלונים מתכוונים להתמקד הקיץ ולשמוע הצעות הם אוסמן דמבלה ופיליפה קוטיניו. לגבי הצרפתי, בהנהלה מבינים שתג המחיר שלו של 60 מיליון אירו מעט מרתיע ולכן יבקשו פחות, בטח לאור העובדה שהוא רק חוזר מפציעה לא פשוטה. נחזור לקוטיניו, בבארסה הבינו מבאיירן מינכן שזו לא תממש את אופציית הרכישה ב-120 מיליון אירו ועל כן בארסה מחפשת לו קבוצה אחרת כשהשאיפה היא למכור אותו ולא להשאיל, אך ככל הנראה יסתפקו גם ב-80 מיליון אירו, אך לא פחות מכך. ההתמקדות היא בשוק האנגלי, שם המצב מעט יציב יותר וכמובן שיש עניין רב בברזילאי.

אגב, לגבי חלוץ המריבה מפברואר מרטין בריית’וויט המצב לא כל כך ברור וגם הוא עשוי לעזוב עבור הסכום הנכון. מבחינת השחקנים בסגל העמוק, אנסו פאטי, רונלד ארוחו, ​​​ריקי פוץ’ ואיניאקי פנייה, הקבוצה תקשיב להצעות השאלה מקבוצות שיבטיחו שהם יקבלו מספיק דקות משחק בעונה הקרובה.