עולם הכדורגל עובר טלטלה שלא הייתה כמותה והלילה (בין שני לשלישי) נשיא ריאל מדריד ומי שמשמש כנשיא הסופר ליג שהוקמה על ידי 12 מועדונים רק לפני קצת יותר מיממה, העניק ראיון מיוחד לתכנית “אל צ’ירינגיטו” בספרד, שם סיפק ציטוטים חסרי תקדים בנושא. פלורנטינו פרס לא בחל במילים ובין דברים המרכזיים הבטיח – המועדונים אשר ישחקו בסופר ליג, ימשיכו לשחק בליגות המקומיות והשחקנים שלהם, לא יורחקו מהיורו או מהמונדיאל. 

“יש מלחמה על הכסף. וזו מלחמה על הכדורגל”, הצהיר פרס בראיון. “אנחנו עובדים כדי להציל את הכדורגל העולמי. המועדונים הגדולים יקבלו המון כסף והוא יופץ לכול מי שלמטה. אבל קודם צריך לקחת את הכסף הזה. נוכל להקים גם ליגה נוספת לצד הסופר ליג (כמו הליגה האירופית). המטרה עליה אנחנו עובדים היא להתחיל באוגוסט. כיום המועדונים הגדולים מאבדים כסף. אם זה ימשיך לקרות, לא נוכל לקנות שחקנים. כל הכדורגל העולמי יקרוס יחד עם ליגת האלופות של אופ”א. האיומים של אופ”א? אין להם כיסוי. שחקנים לא יורחקו משום טורניר. לא מהיורו ולא מהמונדיאל. אני יכול להבטיח את זה. הם יכולים להיות רגועים. המועדונים לא יורחקו מהליגות. הסופר ליג תחליף את ליגת האלופות”.

כל התגובות ברשת על הקמת הסופר ליג

השינויים שהסופר ליג עשויה להביא עימה: “אני חושב שהקהל הצעיר מרגיש שמשחקי הכדורגל ארוכים מדי. זה כי הכדורגל הפך ללא מעניין מספיק. אולי נצטרך לחשוב על לקצר מעט את המשחקים. אם אופ”א רוצה לחכות עד 2024 כדי לעשות רפורמה בליגת האלופות, אז אנחנו לא יכולים לחכות. אנחנו לא מחכים לאף אחד ומבחינתנו הסופר ליג תתחיל מוקדם ככל האפשר אם לא נצליח להגיע להסכם עם אופ”א, לא נחזור בנו. לא נחכה להם עד 2024. אנחנו רוצים את הרפורמה באופן מיידי, או שנלך עם הסופר ליג עד הסוף”.

המתקפה של יו”ר אופ”א כנגד המועדונים: “אני יודע כמה לברון ג’יימס מרוויח, כי זה נגיש לציבור. אני לא יודע כמה אלכסנדר צ’פרין מרוויח. מה השכר שלו? למה אני לא יודע כמה נשיא לה ליגה מרוויח? למה המשכורות שלהם לא הופחתו כמו של כולם בזמן המגפה? מה שהוא אמר היום על אנדראה אניילי בעלי יובנטוס לא מתקבל על הדעת ולא יכול לקרות”.  

אניילי וצ'פרין. פרס: "למה שכרו של יו"ר אופ"א לא שקוף וידוע לכולם?" (רויטרס)אניילי וצ'פרין. פרס: "למה שכרו של יו"ר אופ"א לא שקוף וידוע לכולם?" (רויטרס)

החברות הנוספות בליגה: “זה לא נכון שהזמנו את פ.ס.ז’ לסופר ליג. גם את באיירן מינכן עדיין לא הזמנו. אם באיירן מינכן תסרב להצטרף אז לא תהיה סופר ליג? איזה שטויות. אל תדאגו. יונייטד מול ברצלונה יהיה יותר אטרקטיבי לצפייה מאשר יונייטד מול קבוצה קטנה יותר. המועדונים הקטנים בסוף תלויים בנו, וזה יעשה להם רק טוב”. 

האם יש דרך חזרה מהסופר ליג: “החוזה עם הסופר ליג מחייב. אף מועדון שחתם עליו לא יכול להשתחרר ממנו. נעבוד ביחד. כל המועדונים חתמו על ההסכם ביום שבת לפני שבוע. אין שום בעיה. נדבר עם מועדונים רבים ונסביר לכולם על הסופר ליג. נביא גם את השופטים הטובים ביותר בעולם. לא אכנס לשמות המועדונים, אבל מועדון אחד איבד 250 מיליון אירו בקורונה. מועדון אחר איבד 180 מיליון אירו. הכדורגל גוסס”. 

ניימאר במשחק מול באיירן. "הסופר ליג לא תלויה בהן, זה בולשיט" (רויטרס)ניימאר במשחק מול באיירן. "הסופר ליג לא תלויה בהן, זה בולשיט" (רויטרס)

איך ברצלונה הסכימה להצטרף? “ז’ואן לאפורטה הבין מיד את המשמעות והסכים לרעיון כמו כל שאר המועדונים הגדולים בעולם. אני אעזוב את התפקיד שלי מיידית אם לאפורטה ירצה להיות נשיא הסופר ליג. ברצלונה עוברת תקופה קשה, הסופר ליג תציל אותה ואת הכדורגל העולמי. לאפורטה ידבר בעצמו על הסופר ליג מחר (היום)”.

ההחלטה ללכת נגד ליגת האלופות של אופ”א: “הפורמט של 2024 בליגת האלופות מגוחך. אין לי שום אינטרס אישי בהקמת הסופר ליג. אני לא הבעלים של ריאל מדריד, אני הנשיא שלה. ריאל מדריד שייכת לקהל שלה. אני רוצה להציל את הכדורגל העולמי. ריאל מדריד ומועדונים נוספים לא יכולים להיות מסולקים מליגת האלופות של העונה הזו. זה לא יקרה. החוק מגן עלינו. בוריס ג’ונסון אמר שהוא יעשה הכל כדי להילחם בסופר ליג כי אופ”א אמרה לו שהליגה האנגלית תיעלם אם הסופר ליג תוקם. זה לא נכון. זה שקרי. הכל יחזור למצב הרגיל בקרוב מאוד”.

כדור ליגת האלופות. "הפורמט הזה מגוחך, הכדורגל העולמי גוסס" (רויטרס)כדור ליגת האלופות. "הפורמט הזה מגוחך, הכדורגל העולמי גוסס" (רויטרס)

הביקורות על כך שהליגה החדשה תהיה מועדון סגור לעשירים: “זה לא מועדון סגור לקבוצות עשירות, זו ליגה שקמה כדי להציל את הכדורגל העולמי מהמצב הכלכלי אליו הוא נקלע. כולם ירוויחו, המועדונים הבינוניים וגם הקטנים. בלעדינו, הכדורגל ימות עוד לפני 2024. ליגת האלופות מפעל לא מעניין. רק החל מרבע הגמר יש בו עניין. המועדונים המייסדים של הסופר ליג הם אלה שמביאים עניין, זו המציאות. קבוצות כמו נאפולי ורומא יוכלו להתחרות על כרטיס לסופר ליג ונראה מה הן יעשו. הסופר ליג לא תהיה מועדון סגור. מי שיזכו ב-5 הכרטיסים הנוספים יוכלו לשחק מול המועודנים הכי גדולים בעולם”.