במהלך שלוש השנים האחרונות ריאל מדריד שינתה גישה באופן קיצוני. המועדון שהיה ידוע ב”גלאקטיקוס” ורכישות ענק כמדי שנה, בחר לשנות כיוון ולהתרכז בשחקנים צעירים, שחוברים לחומר הקיים שרץ ביחד כבר מספר שנים. בקיץ האחרון במועדון בחרו שלא לצרף רכש ולמעשה רק החזירו את מרטין אודגור מהשאלה. בשנתיים שקדמו לכך, בריאל אמנם הכניסו את היד לכיס, אך ללא השפעה רבה.

בשנתיים וחצי האחרונות, מאז עזב כריסטיאנו רונאלדו, הגיעו למועדון אדן הזאר, לוקה יוביץ’, אדר מיליטאו, רודריגו, רינייר, ויניסיוס ג’וניור, פרלאן מנדי אלברו אודריוסולה, מריאנו וברהים דיאס בשווי כולל של למעלה מ-420 מיליון מיליון אירו. התוצאה? לא תרומה משמעותית עבור זינדין זידאן, כשלמעשה מלבד מנדי הצרפתי, היתר מתקשים לשמור על יציבות בהרכב בעוד אחרים כבר נפרדו מהמועדון.

אדן הזאר (רויטרס)אדן הזאר (רויטרס)

שישה מאותם שחקנים שזכו עם זידאן בליגת האלופות ב-2016 ממשיכים לשמור על מקומם ב-11 עד היום – דני קרבחאל, סרחיו ראמוס, קאסמירו, טוני קרוס, לוקה מודריץ’ וקארים בנזמה. כאשר גם לוקאס ואסקס, שהחל לקבל יותר ויותר דקות, נכנס למשוואה. השורה התחתונה ברורה – החיזוק שהגיע לקבוצה בשלוש השנים האחרונות לא הוביל לשינוי, כשהמועדון עדיין בונה על הוותיקים.

בספרד מספרים כי בהנהלה של ריאל מדריד מודאגים מכך שכמעט כל השחקנים שהגיעו בשנים האחרונות לקבוצה, איבדו מערכם באופן משמעותי וגם אם יימכרו, המועדון יפסיד לא מעט כסף. לאותם השחקנים המועדון ממשיך לשלם משכורות ענק שמגיעות לפי הפרסומים לכ-617 מיליון אירו במצטבר. יחד עם המשבר הכלכלי ובניית האצטדיון, מדובר במכה לא פשוטה עבור הבלאנקוס.

יחד עם זאת, על פי הפרסומים בספרד בריאל מתכננים לפתוח שוב את הכיס בקיץ הקרוב על מנת להפיק לקחים והפעם לצרף שחקנים מוכחים שישדרגו את הקבוצה, וישמשו כחילוף דורות ובנייה מחדש בבירת ספרד. קיליאן אמבפה וארלינג בראוט הולאנד הם השמות הבולטים בפנקסים של הבלאנקוס, שם לא יפסלו גם הגעה של השניים.

נראה אתכם צופים בזה מבלי להחזיק את הרגל