אין ספק כי איקר קסיאס הספרדי הוא אחד מהשוערים הגדולים ביותר בכל הזמנים, אם לא הגדול שבהם. אחרי שכבר בגיל תיכון נקרא לעמדת השוער של ריאל מדריד, האחרון הספיק לזכות שלוש פעמים בליגת האלופות, חמש פעמים באליפות ובעוד שני גביעים מקומיים.

גם במדי הנבחרת קסיאס לא טמן ידו בצלחת והוא מחזיק היום בשיא ההופעות לשוער באחת מהנבחרות הטובות בהיסטוריה. לזכותו נרשמו שתי אליפויות אירופה וזכייה בלתי נשכחת במונדיאל.

איקר קסיאס. קריירה מדהימה לאחד מהשוערים הגדולים בהיסטוריה (רויטרס)איקר קסיאס. קריירה מדהימה לאחד מהשוערים הגדולים בהיסטוריה (רויטרס)

למי שכבר הספיק לשכוח, השוער האגדי הספיק לחוות התקף לב לפני כשנתיים (37), עת ששיחק בשורותיה של פורטו, מה שמנע ממנו לשחק במשך מספר חודשים. לאחר זמן קצר אף הודיע על פרישה ולאחרונה חזר למועדון נעוריו ריאל מדריד לסמנכ”ל הקרן של המועדון.

ולמה נזכרנו לפתע בקסיאס? האמת שיש פה ממש סיבה למסיבה. האחרון העלה לפני מספר ימים פוסט ברשת האינסטגרם בו הוא יושב מאחורי ההגה של Pontiac Trans Am האגדית, אותו רכב שכיכב בסדרה “אביר על גלגלים” בשנות ה-80, סדרה שזכתה להצלחה אדירה בכיכובו של דייוויד הסלהוף (“משמר המפרץ”).

הרכב KITT מהסדרה אביר על גלגלים משנות ה-80 (צ"מ מתוך הסדרה)הרכב KITT מהסדרה אביר על גלגלים משנות ה-80 (צ"מ מתוך הסדרה)

למי שהספיק לשכוח או שלא הכיר, הסלהוף שיחק את מייקל נייט, סוכן השטח מטעם הקרן לחוק וממשל – ארגון לחימה בפשע, אך מי שהיה כוכב הסדרה בפועל היה רכב היי-טק משוכלל בשם KITT, רכב עם בינה מלאכותית וחוש הומור מפותח, אשר היה חלומם של מיליוני נהגים בכל העולם באותה תקופה.

בין היכולות המתקדמות של הרכב ניתן היה למצוא את היכולת לקפוץ מעל מכשולים, לנסוע על שני גלגלים בלבד על הצד, להשתלט על מערכות טלפון, לנטרל אזעקות, ליצור מסך עשן ואף לירות עם תותח לייזר. ככל שחלפו העונות הוספו לרכב יותר ויותר יכולות עד שהדבר כבר יצא מפרופורציה וגרר לא מעט תגובות שליליות (בסופו של דבר הסדרה ירדה עקב הירידה בפופולאריות שלה). אגב, מהירות הרכב המקסימלית של KITT בסדרה היתה לכאורה כ-320 קמ”ש (עם תאוצה דמיונית מ-0 ל-100 קמ”ש ב-0.2 שניות אודות לטכנולוגיה מתקדמת) בעוד המהירות במציאות של אותו הרכב עומדת על 250 קמ”ש בלבד. מיותר לציין כי עוד הבדל מרכזי היה יכולתו של הרכב לנהוג לבד…

דייוויד הסלהוף נוהג ללא ידיים ב-KITT (צ"מ מתוך הסדרה)דייוויד הסלהוף נוהג ללא ידיים ב-KITT (צ"מ מתוך הסדרה)

קסיאס לא הסתיר את התרגשותו ונראה מאושר בפוסט: “הסדרות האלו שגדלנו עליהן. שנות ה-80 הביאו לנו גם את “צוות לעניין” וגם את “אביר על גלגלים” שזכו לאלפי מעריצים בספרד. מי בצעירותו לא הרים יד אל עבר השעון ואמר: “KITT אני צריך אותך” (משפט שגור מאוד בסדרה בו מייקל נייט היה קורא לרכב מרחוק ש.ל.). מייקל נייט הקדים את זמנו עם השעון החכם שלו...”.

מיותר לציין כי הרכב בפוסט של קסיאס אינו הרכב המקורי מהסדרה שכן מדובר ברפליקה בלבד. מי שצריך לכך הוכחה יכול לראות בתמונה כי ההגה הוא עגול, בעוד בסדרה חלקו העליון של ההגה היה חסר כדי לתת לו מראה עתידני (ראו בתמונה מטה). אגב, אותו דייוויד הסלהוף מכר לאחרונה את הרפליקה שברשותו במכירה פומבית תמורת מיליון דולר, אך לא ידוע כעת אם קסיאס הוא אכן הקונה. האמת? מה זה משנה...

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!